Orlen - stacja paliw
Źródło: Orlen.pl

Jeśli tankowałeś na Orlenie, możesz mieć poważny problem. Klienci zgłaszają wielotysięczne szkody

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
7 Października 2020

Orlen to znana i szanowana w całym kraju sieć stacji paliw. Niestety - w tak dużej grupie ciężko ustrzec się wpadek. Boleśnie przekonało się o tym już kilkanaście osób.

W miniony weekend doszło do awarii, która finalnie unieruchomiła już kilkanaście samochodów. Z każdą chwilą przybywają kolejne osoby, które mają problemy z autem po zatankowaniu.
Wszystkiemu winna... deszczówka.

Do awarii doszło na stacji Orlen na Gumieńcach. Jak podaje portal wszczecinie.pl, do dystrybutora paliwa miała dostać się ogromna ilość wody. Winę ponosi nieszczelny zbiornik, w którym przechowywane było paliwo.
W konsekwencji kilkudziesięciu mieszkańców Szczecina zatankowało paliwo tak silnie rozrzedzone wodą, że raptem po kilku minutach ich samochody odmówiły posłuszeństwa.

Zderzenie Audi z autobusem w Katowicach - Kto zawinił?Zderzenie Audi z autobusem w Katowicach - Kto zawinił?Czytaj dalej

Dzisiaj grzeje:

1. Wypadek, który mrozi krew w żyłach. Kierowca osobówki dosłownie oszukał śmierć
2. Protest po skandalicznym orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego. "To piekło milionów Polek"
3. O krok od wielkiej tragedii. Wlała benzynę do komory silnika wywołując ogromy pożar - Wideo

Po przejechaniu około kilometra zaświeciły mi się kontrolki EPC i „check engine”, chwilę później zatrzymałem samochód. Silnik zgasł i nie mogłem go już odpalić – relacjonuje Pan Paweł portalowi wszczecinie.pl. Mężczyzna obawia się, że zatankowanie rozrzedzonego paliwa doprowadziło do zatarcia silnika.

Orlen w Szczecinie, przy ul. Hrubieszowskiej sprzedawał rozrzedzone deszczówką paliwo

Orlen w Szczecinie - feralna stacja paliwOrlen w Szczecinie - feralna stacja paliw
Google StreetView

Paliwo pochodziło ze stacji Orlen przy ul. Hrubieszowskiej na Gumieńcach. Na dystrybutorze nie było żadnej informacji o awarii, ale już po odjechaniu kilkuset metrów od stacji mężczyzna zauważył problemy z autem.

- Tankowałem około godziny 13:00. Najpierw zapaliła się kontrolka „check engine”, a następnie samochód zaczął się dławić. Nie skojarzyłem, że to kwestia paliwa, bo na Orlenie tankuję od wielu lat i taka sytuacja nigdy nie miała miejsca. Na stację udałem się ponownie dzień później i tam umieszczona została kartka, że dystrybutor jest nieczynny. Zostałem poinformowany, że poszkodowanych jest więcej - tłumaczy Pan Paweł w rozmowie z portalem wszczecinie.pl.
Kierowniczka stacji przy ul. Hrubieszowskiej w Szczecinie po fakcie wytłumaczyła, że doszło do awarii, w wyniku której do zbiornika z paliwem dostała się spora ilość deszczówki.

Według wstępnych informacji, poszkodowanych może być nawet ponad 30 osób. Pan Paweł złożył reklamację i otrzymał gwarancję zwrotu kosztów napraw.

- Odstawiłem auto do serwisu. Wyczyszczono układ paliwowy. Odebrałem samochód i niestety po przejechaniu krótkiego odcinka znowu była awaria. Obawiam się, że doszło do uszkodzenia silnika – dodaje mężczyzna.

Kolejny poszkodowany, z którym rozmawiał portal wszczecinie.pl, otrzymał informację ze stacji paliw, że powodem awarii jest nieszczelna pokrywa studzienki, przez którą do zbiornika dostała się ogromna ilość deszczówki.

- Mój samochód od trzech dni stoi w salonie. Próbowali go uruchomić i nic nie dało rady. Straszna sytuacja i ogromne straty - mówi Pan Piotr. - Ujechałem 1,5 kilometra i samochód stanął. Sytuacja była naprawdę ciężka, bo czekałem na lawetę na ulicy ponad pięć godzin. Podobno zepsuło się kilkanaście samochodów prawie w tym samym momencie, do mnie laweta jechała spod Koszalina - dodaje w rozmowie z portalem wszczecinie.pl.

Orlen. Poszkodowanych osób może być znacznie więcej

Niestety, poszkodowanych kierowców może być znacznie więcej. Na jednym z lokalnych forów internetowych głos zabrało już kilkanaście osób, które tego dnia tankowały na feralnej stacji. Wszystkie zgłaszają problemy ze swoimi autami.

Jeden z poszkodowanych zgłosił sprawę do Państwowej Komisji Handlowej i UOKiK.

Zobacz także:

1. Od dzisiaj obowiązkowe testy na Covid-19 dla części Polaków. Jest potwierdzenie, za granicą podjęli decyzję
2. Rząd podjął kluczową decyzję odnośnie nauczania zdalnego. Chaos w szkolnictwie, nikt się nie spodziewał
3. O krok od wielkiej tragedii. Wlała benzynę do komory silnika wywołując ogromy pożar - Wideo
4. Nietypowa pielgrzymka na A4. Szedł na kolanach do Częstochowy. Został zatrzymany przez policję
5. Numery rejestracyjne dla rowerów. Co sądzisz?
6. Nowe ustalenia w sprawie stanu zdrowia Radosława Majdana. Mąż Małgorzaty Rozenek leży w szpitalu przez COVID-19
7. PiS zabierze 500 plus? Niepokojące doniesienia, rząd ma szukać pieniędzy

HYPERBOOK GTR czyli potężna maszyna do gier - TEST I RECENZJA

 

Następny artykuł