ZDrogi.pl
ORLEN oferuje 8 tysięcy złotych za pracę na stacji

Marek BAZAK/East News

8 tys. zł brutto za pracę na stacji paliw ORLEN? Cudowne oferty pracy kolosa

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Piotr Szczurowski

Udostępnij:

ORLEN zachęca kandydatów do pracy na nowopowstałych stacjach paliw. Kusi zarobkami w wysokości około 8 tysięcy złotych za "pracę na kasie" - w czym tkwi haczyk? Jakie warunki należy spełnić, aby zarabiać 2-3 razy więcej niż inni pracownicy stacj

W sieci pojawiły się oferty pracy sieci paliw ORLEN, które kuszą kandydatów bardzo wysokimi zarobkami - około 8 tys. zł brutto za miesiąc pracy. W czym tkwi haczyk?

Przypomnijmy, że mediana zarobków pracowników na stacjach benzynowych należących do sieci w 2020 roku wynosiła 2820 zł brutto miesięcznie, a tylko 25 proc. zatrudnionych zarabia więcej niż 3140 zł brutto. Czy zatem szykują się ogromne 2-3 krotne podwyżki?

ORLEN oferuje około 8 tys. złotych za "pracę na kasie"

Niestety nie - oferty pracy dotyczą nowych stacji paliw sieci, które usytuowane będą w Hamburgu. W Niemczech pracownicy stacji mogą oczekiwać kilkukrotnie wyższego wynagrodzenia - skąd taka różnica w płacy?

Koszty życia za Odrą są znacznie wyższe niż w Polsce, stąd też wyższa pensja - za lepszymi zarobkami nie idą jednak większe wymagania. Wystarczy jedynie znać język niemiecki na poziomie B2, aby umieć się porozumieć z klientami.

[EMBED-202]

ORLEN otwiera nowe stacje paliw w Niemczech

Należy jednak pamiętać, że Hamburg znajduje się około 420 km od Szczecina - praca w mieście wymagałaby zatem przeprowadzki do Niemiec. To z kolei wiązałoby się z drastycznym wzrostem kosztów utrzymania się.

Przypomnijmy, że ORLEN ma u naszych sąsiadów około 600 stacji, które dotychczas nosiły nazwę Star. Niedawno firma podjęła decyzję o przebrandowieniu wszystkich na znany nam wszystkim ORLEN.

"W Hamburgu otworzyliśmy właśnie kolejną, drugą w Niemczech, stację ORLEN. Strategia 'ORLEN2030' przewiduje znaczący wzrost udziału stacji zagranicznych w naszej sieci i konsekwentne ujednolicanie marki" - poinformował prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

[EMBED-203]

Tagi:

BenzynaDieselMotoryzacjaCeny paliw

Piotr SzczurowskiAutor

Moim zdaniem samochody są najbardziej zbliżonym do żywej istoty tworem człowieka. Każdy ma swój charakter, historię i potrafi budzić emocje. Od kilkunastu lat śledzę na bieżąco świat motoryzacji, choć najbliższe memu sercu są pojazdy z przełomu lat 80/90. Jestem głównym wydawcą portalu zDrogi.pl i dzielenie się pasją z użytkownikami naszego serwisu sprawia mi ogromną satysfakcję.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@zdrogi.pl

Podobne artykuły

Kierowca zmiażdżony przez TIR-a

Śmierć spotkała go podczas pracy. Kierowca śmieciarki został zmiażdżony przez ciężarówkę - Wideo

Czytaj więcej >
Nowe BMW serii 2 Coupe pokazane. Na rynku od 2022 roku

Nowe BMW serii 2 Coupé pokazane. Nowy model kontynuuje tradycje marki

Czytaj więcej >
Wymiana oleju praca silnika

Wykonali przezroczyste części silnika, żeby zobaczyć jak działa od środka - Wideo

Czytaj więcej >
Holowanie dwóch Opli

Holowanie prawie skończyło się uszkodzeniem obu aut - wideo

Czytaj więcej >