ZDrogi.pl > Aktualności > 8 tys. zł brutto za pracę na stacji paliw ORLEN? Cudowne oferty pracy kolosa
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 18.06.2022 02:02

8 tys. zł brutto za pracę na stacji paliw ORLEN? Cudowne oferty pracy kolosa

ORLEN oferuje 8 tysięcy złotych za pracę na stacji
Marek BAZAK/East News

W sieci pojawiły się oferty pracy sieci paliw ORLEN, które kuszą kandydatów bardzo wysokimi zarobkami - około 8 tys. zł brutto za miesiąc pracy. W czym tkwi haczyk?

Przypomnijmy, że mediana zarobków pracowników na stacjach benzynowych należących do sieci w 2020 roku wynosiła 2820 zł brutto miesięcznie, a tylko 25 proc. zatrudnionych zarabia więcej niż 3140 zł brutto. Czy zatem szykują się ogromne 2-3 krotne podwyżki?

ORLEN oferuje około 8 tys. złotych za "pracę na kasie"

Niestety nie - oferty pracy dotyczą nowych stacji paliw sieci, które usytuowane będą w Hamburgu. W Niemczech pracownicy stacji mogą oczekiwać kilkukrotnie wyższego wynagrodzenia - skąd taka różnica w płacy?

Koszty życia za Odrą są znacznie wyższe niż w Polsce, stąd też wyższa pensja - za lepszymi zarobkami nie idą jednak większe wymagania. Wystarczy jedynie znać język niemiecki na poziomie B2, aby umieć się porozumieć z klientami.

[EMBED-202]

ORLEN otwiera nowe stacje paliw w Niemczech

Należy jednak pamiętać, że Hamburg znajduje się około 420 km od Szczecina - praca w mieście wymagałaby zatem przeprowadzki do Niemiec. To z kolei wiązałoby się z drastycznym wzrostem kosztów utrzymania się.

Przypomnijmy, że ORLEN ma u naszych sąsiadów około 600 stacji, które dotychczas nosiły nazwę Star. Niedawno firma podjęła decyzję o przebrandowieniu wszystkich na znany nam wszystkim ORLEN.

"W Hamburgu otworzyliśmy właśnie kolejną, drugą w Niemczech, stację ORLEN. Strategia 'ORLEN2030' przewiduje znaczący wzrost udziału stacji zagranicznych w naszej sieci i konsekwentne ujednolicanie marki" - poinformował prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

[EMBED-203]

Tagi: Benzyna Diesel
Powiązane