ZDrogi.pl
Pixabay

Pixabay

Nadchodzą obniżki na polskich stacjach. Zaoszczędzimy nawet kilkadziesiąt groszy

20 Marca 2022

Autor tekstu:

Piotr Dutka

Udostępnij:

Ceny paliw na polskich stacjach mogą pójść w dół. Według analityków, taki scenariusz jest bardzo możliwy. Tańsza benzyna, a także olej napędowy mają być efektem długo zapowiadanej przez rząd obniżki podatków na paliwa.

Sytuacja przy dystrybutorach w całym kraju nie jest zbyt kolorowa. Galopujące ceny paliw są poważnym utrapieniem dla polskich kierowców. Jak się okazuje, pojawiła się iskierka nadziei na długo wyczekiwane obniżki.

Według analityków z biura maklerskiego BM Reflex, ceny paliw na stacjach benzynowych mogą spaść jeszcze zanim rząd wprowadzi swoją tarczę antyinflacyjną.

Jest to bardzo dobra wiadomość, tym bardziej, że aktualnie Polacy płacą za litr benzyny ponad 6 złotych.

Tak naprawdę bardzo ciężko znaleźć stację, gdzie ceny benzyny i oleju napędowego utrzymują się wciąż na poziomie poniżej wyżej wspomnianego pułapu.

Ceny paliw pójdą w dół. Jacek Sanin nie ma żadnych wątpliwości. Będzie 20-30 groszy taniej.

Do końca maja 2022 r. paliwa zostaną zwolnione z podatku od sprzedaży detalicznej. Szacujemy, że dzięki tym działaniom cena benzyny powinna spaść o ok. 20–30 groszy na litrze. - poinformował w rozmowie z SE.pl wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

Zgodnie z szumnymi zapowiedziami rządu, już od 20 grudnia bieżącego roku, akcyza na wszystkie paliwa silnikowe zostanie obniżona do minimalnego poziomu, na jaki pozwalają przepisy UE.

Co ważne, od stycznia do maja 2022 r., sprzedaż wszystkich paliw silnikowych nie będzie podlegać podatkowi od sprzedaży detalicznej.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl


Źródło: Moto.pl
Piotr DutkaAutor

Motoryzacja interesuje się od najmłodszych lat. Szczególnym uczuciem darzę niemiecka myśl techniczną, choć amerykańskie muscle cary również powodują u mnie szybsze bicie serca. Z wykształcenia Politolog. Aktualnie studiuje zarządzanie w Sporcie na Uniwersytecie Jagiellońskim. W szeroko pojętym pojęciu motoryzacji interesuje się motorsportem oraz nowoczesnymi technologiami

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@zdrogi.pl

Podobne artykuły

Motocyklista zderzenie z autem

Motocyklista przyśpieszył, a kierowca wymusił. Skończyło się makabrycznym zderzeniem - Wideo

Czytaj więcej >

Pędził BMW ponad 150 km/h. Chwilę później samochód odjechał na lawecie, a on stracił prawko

Czytaj więcej >
Ferrari kolizja na drodze

Na prostej drodze wpadł w poślizg Ferrari. Rozbił auto za milion złotych - Wideo

Czytaj więcej >

Osobówka była ciągnięta pod naczepą TIR-a. 19-latka miała sporego pecha

Czytaj więcej >