ZDrogi.pl > Na drogach > Nadchodzą obniżki na polskich stacjach. Zaoszczędzimy nawet kilkadziesiąt groszy
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 15:06

Nadchodzą obniżki na polskich stacjach. Zaoszczędzimy nawet kilkadziesiąt groszy

Pixabay
Pixabay

Ceny paliw na polskich stacjach mogą pójść w dół. Według analityków, taki scenariusz jest bardzo możliwy. Tańsza benzyna, a także olej napędowy mają być efektem długo zapowiadanej przez rząd obniżki podatków na paliwa.

Sytuacja przy dystrybutorach w całym kraju nie jest zbyt kolorowa. Galopujące ceny paliw są poważnym utrapieniem dla polskich kierowców. Jak się okazuje, pojawiła się iskierka nadziei na długo wyczekiwane obniżki.

Według analityków z biura maklerskiego BM Reflex, ceny paliw na stacjach benzynowych mogą spaść jeszcze zanim rząd wprowadzi swoją tarczę antyinflacyjną.

Jest to bardzo dobra wiadomość, tym bardziej, że aktualnie Polacy płacą za litr benzyny ponad 6 złotych.

Tak naprawdę bardzo ciężko znaleźć stację, gdzie ceny benzyny i oleju napędowego utrzymują się wciąż na poziomie poniżej wyżej wspomnianego pułapu.

Ceny paliw pójdą w dół. Jacek Sanin nie ma żadnych wątpliwości. Będzie 20-30 groszy taniej.

Do końca maja 2022 r. paliwa zostaną zwolnione z podatku od sprzedaży detalicznej. Szacujemy, że dzięki tym działaniom cena benzyny powinna spaść o ok. 20–30 groszy na litrze. - poinformował w rozmowie z SE.pl wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

Zgodnie z szumnymi zapowiedziami rządu, już od 20 grudnia bieżącego roku, akcyza na wszystkie paliwa silnikowe zostanie obniżona do minimalnego poziomu, na jaki pozwalają przepisy UE.

Co ważne, od stycznia do maja 2022 r., sprzedaż wszystkich paliw silnikowych nie będzie podlegać podatkowi od sprzedaży detalicznej.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: Moto.pl