ZDrogi.pl > Aktualności > Orlen przeprasza i wypłaca odszkodowania - komu się należą?
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 19.03.2022 14:51

Orlen przeprasza i wypłaca odszkodowania - komu się należą?

Orlen przeprasza klientów i obiecuje odszkodowania
Materiały Prasowe

Jeśli w ostatnim czasie tankowałeś swoje auto na stacji przy ul. Hrubieszowskiej w Szczecinie i masz problemy z autem - to winę ponosić może „rozwodnione” paliwo.

Orlen zapewnia, że wypłaci odszkodowania

PKN Orlen przeprasza i zapewnia, że wszystkie osoby, które zatankowały w ostatnich dniach wodę zamiast benzyny, mogą liczyć na odszkodowanie. Paliwo zawierało ogromne ilości wody, ponieważ wskutek rozszczelnienia włazu do zbiornika dostała się deszczówka.

Na ten moment do firmy zgłosiło się 22 poszkodowanych. Firma jest ubezpieczona na takie sytuacje i nie zamierza unikać odpowiedzialności. Co ciekawe, doszło do nietypowego zbiegu okoliczności.

Dokładnie w tym samym czasie, gdy do zbiornika dostała się woda, awarii uległ również system odpowiedzialny za analizowanie jakości paliwa. System ma za zadanie blokować sprzedaż produktu, jeśli jego jakość ulegnie pogorszeniu. Tym razem jednak nie zadziałał i klienci mogli zatankować „roztwór paliwa” zamiast pełnoprawnej benzyny.

Orlen potwierdza, że do sytuacji doszło na jednej ze stacji. Klienci pozostałych nie muszą się martwić

Wśród internautów nie brakuje głosów, które nie wierzą w taki zbieg okoliczności i uważają, że stacja przy ul. Hrubieszowskiej po prostu „przegięła” przy chrzczeniu paliwa - jakkolwiek mało prawdopodobna jest to teoria.

Powiązane