ZDrogi.pl > Aktualności > Ile paliwa nalewają dystrybutory? Sprawdzono czterech gigantów. Wyniki są zaskakujące
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 17.06.2022 02:02

Ile paliwa nalewają dystrybutory? Sprawdzono czterech gigantów. Wyniki są zaskakujące

Stacje benzynowe. Czy warto wierzyć wskazaniom dystrybutora?
YouTube: Sprawdzam Jak

Ile litrów jest w litrze paliwa? Pytanie brzmi niedorzecznie... ale na miejscu. Każdy chociaż raz w życiu podczas tankowania samochodu zastanawiał się nad tym, czy „litr na paragonie” pokrywa się z „litrem w zbiorniku".

Czy dystrybutory wlewają do baku tyle paliwa, ile faktycznie wyświetla się na liczniku? Pewien YouTuber postanowił to sprawdzić.

Ceny paliw na całym świecie powoli wracają do „normalności” po koronawirusowym kryzysie. Prawdopodobnie niedługo na pylonach przy stacjach znowu zobaczymy 5 złotych (lub więcej).

Warto wiedzieć, czy na stacjach benzynowych wartość podawana na wyświetlaczach dystrybutorów jest faktycznie równa liczbie litrów wlanych do baku auta.

Stacje benzynowe. Czy dystrybutory prawidłowo liczą ilość paliwa?

Popularny polski Youtuber, prowadzący kanał Sprawdzam Jak wziął pod lupę cztery popularne stacje - BP, Orlen, Shell i Lotos.

Wyniki testu znajdziecie w załączonych wideo!

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: zDrogi.pl (artykuł oryginalnie opublikowano w sierpniu 2020 roku)