ZDrogi.pl > Motoryzacja

Motoryzacja

Nasza strona poświęcona jest motoryzacji ogółem - motosport, samochody, motocykle - informacje na każdy temat znajdziesz na portalu zdrogi.pl. Zapraszamy

F1
28.04.2024 23:20 Gdzie oglądać F1? Transmisje Formuły 1

Choć do grona najpopularniejszych sportów w kraju zaliczymy piłkę nożną, siatkówkę, MMA czy skoki narciarskie, to trzeba jednak pamiętać, że w Polsce wielu mamy fanów motoryzacji. Ogromną popularnością w tej dziedzinie cieszy się nie tylko żużel, ale również wyścigi Formuły 1 – głównie za sprawą Roberta Kubicy, odnoszącego niemałe sukcesy w tym sporcie. Gdzie oglądać transmisje F1?

znak stop
02.11.2023 15:28 Jak wybrać uchwyty do znaków drogowych?

Za prawidłowy montaż znaków drogowych i innych oznaczeń w infrastrukturze drogowej odpowiadają przede wszystkim zarządcy dróg. To w ich obowiązku leżą kwestie prawidłowego, czyli stabilnego i bezpiecznego montażu znaków drogowych na konstrukcjach wsporczych. Chcesz dowiedzieć się, jakie są najpowszechniej stosowane uchwyty do znaków drogowych? Zobacz poniższy artykuł.

dziecko
30.10.2023 16:07 Zabawki do fotelika samochodowego idealne na podróż z dzieckiem

Podróżowanie z dzieckiem może być czasem wyzwaniem, szczególnie podczas dłuższych tras samochodem. Dzieci często nudzą się podczas jazdy, co może prowadzić do kłopotliwego zachowania. Aby ułatwić podróż i zapewnić rozrywkę maluchom, warto zastanowić się nad zastosowaniem zabawek do fotelika samochodowego. Takie gadżety pomogą zajęć dziecko i sprawią, że podróż będzie bardziej przyjemna i bezproblemowa.

wózek dziecięcy
29.10.2023 18:29 Jak wybrać wózek spacerowy dla dziecka?

Wybór odpowiedniego wózka spacerowego dla dziecka jest jednym z najważniejszych zakupów, które muszą podjąć rodzice. Wózek będzie towarzyszył dziecku przez wiele miesięcy, więc warto zadbać o to, aby był nie tylko wygodny i funkcjonalny, ale także dopasowany do potrzeb rodziny. W dzisiejszych czasach na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli wózków spacerowych, dlatego warto przeanalizować swoje potrzeby i zastanowić się, jaki wózek będzie najlepszy.

luksusowe-samochody-zniszczone
18.06.2022 02:02 Samochody za niemal 5 milionów zostały zmiażdżone przez koparkę - Wideo

Luksusowe samochody zostały ustawione w rzędzie, a później po kolei zniszczone przez koparkę. Łącznie były warte niemal 5 mln zł. Zostały zezłomowane, gdyż pochodziły z nielegalnego przemytu.Filipiński urząd celny podjął decyzję o zniszczeniu 21 samochodów przemyconych do ich kraju. Ich łączna wartość szacuje się na 58,55 mln filipińskich pesos, czyli po przeliczeniu na polskie złote to ok. 4,6 mln. Demolkę wykonano koparką, nagrywając cały proces "ku przestrodze".

YouTuber przeskoczył Lamborghini nad Lamborghini
19.03.2022 15:07 YouTuber przeskoczył Lamborghini Urusem nad Aventadorem - Wideo

Z jednej strony uważamy, że to głupota... z drugiej chcielibyśmy mieć tyle pieniędzy, aby w ogóle wpaść na coś tak głupiego.YouTuber Street Speed 717 posiada tych pieniędzy tyle, że nie tylko wpadł na pomysł przeskoczenia Lamborghini Aventadora Lamborghini Urusem, nie tylko go rozważał, ale nawet postanowił go zrealizować.Autor wideo uznał, że fajnie byłoby to zrobić, wykonał podstawowe obliczenia i uznał, że jest to całkiem możliwe. YouTuber, aby dodać dramaturgii, stwierdził, że nie ma potrzeby robić testów przed faktycznym skokiem. Szczerze wątpimy, aby w rzeczywistości wcześniej tego nie sprawdził.Urus to jedyny model włoskiej marki, który nadawał się do tak karkołomnego zadania. Auto zadebiutowało w 2018 roku i z miejsca stało się hitem sprzedażowym. Pod maską znajdziemy 4-litrowy silnik, który generuje aż 641 KM. Aventador z kolei jest topowym modelem marki, którego V12 potrafi wykrzesać (w zależności od wersji) od 700 do 760 KM.