ZDrogi.pl

Lamborghini

Wiemy już, jak będzie wyglądał nowy model Lamborghini

12 Czerwca 2022

Autor tekstu:

Piotr Szczurowski

Raptem kilka dni temu informowaliśmy was, że włoska marka zamierza wskrzesić legendarny model, a już wiadomo, jak będzie wyglądał. Nie trzeba było długo czekać, aż w sieci pojawią się pierwsze zdjęcia nowego Lamborghini countach LPI 800-4.

Nie wiadomo, czy to „wyciek”, czy świadome działanie marki. W każdym razie wiadomo już, czego można się spodziewać po limitowanym modelu. Potwierdziły się też nasze domysły, że auto powstanie na płycie bazie modelu Sian i podzieli z nim układ hybrydowy o mocy 800 KM.

Już na pierwszy rzut oka widać, że countach jest w dużej mierze oparty na modelu Sian, który wiele rozwiązań czerpie z „seryjnego” aventadora. Nie brakuje jednak rozwiązań stylistycznych nawiązujących do oryginalnego countacha. Niestety, efekt jest rozczarowujący. Auto wygląda dobrze, ale na pewno nie robi takiego samego wrażenia jak countach pięćdziesiąt lat temu.

undefined

Countach jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych modeli marki spod znaku wściekłego byka. Model ten zdefiniował język stylistyczny marki, który kontynuowany jest do dziś. Obok miury i diablo, countach to jeden z najważniejszych modeli marki.

Nieoficjalnie, nowy countach powstanie w liczbie zaledwie 112 sztuk

Producent z Sant'Agata oficjalnie potwierdził, że zamierza uczcić okrągłą rocznicę zaprezentowania modelu czymś wyjątkowym. Na ten moment nie zdradzono zbyt wielu szczegółów, ale firma opublikowała w sieci zdjęcie przykrytego płachtą modelu oraz krótki teaser, w którym słyszymy: „The new lamborghini countach is coming”. Nowy model nosi oznaczenie LPI 800-4, co pozwala nam wywnioskować, że model będzie posiadał napęd hybrydowy o mocy około 800 KM i napęd na cztery koła.

undefined
undefined

Oficjalnie współczesny countach ma zostać zaprezentowany podczas Tygodnia Samochodowego w Monterey. Produkcja ograniczona ma zostać do 112 sztuk, a ceny mogą zacząć się od około 3 mln euro. Obstawiamy, że wszystkie już dawno zostały wyprzedane.

Źródło: zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

  • Otwierał bagażnik, gdy nagle doszło do dramatu. Wjechał w niego inny samochód - Wideo

  • Nagranie wypadku na S8. Ostatnie chwile kierowcy Volvo

  • Rowerzysta stanął dęba i wpadł pod samochód. Tragiczne nagranie z Zielonej Góry - Wideo

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Katalog pojazdów

Premiera Tesli Roadster znów opóźniona. Auto trafi do klientów dopiero w 2023 roku
Czytaj więcej >

Katalog pojazdów

Rzadki Ford RS200 z 1989 roku trafił na sprzedaż. Wyprodukowano jedynie 140 egzemplarzy
Czytaj więcej >

Katalog pojazdów

Wyjątkowe Porsche 959 z 1989 roku może być twoje. Przejechało jedynie 961 km
Czytaj więcej >

Katalog pojazdów

Koncepcyjny ID.Life ma być powiewem świeżości. Zdefiniuje rynek miejskich samochodów
Czytaj więcej >

Katalog pojazdów

Wyjątkowa perła motoryzacyjna. Ta Honda CRX przejechała ponad 1,6 miliona kilometrów
Czytaj więcej >

Katalog pojazdów

Mercedes zaprezentował elektryczną Gelendę
Czytaj więcej >
Piotr Szczurowski

Moim zdaniem samochody są najbardziej zbliżonym do żywej istoty tworem człowieka. Każdy ma swój charakter, historię i potrafi budzić emocje. Od kilkunastu lat śledzę na bieżąco świat motoryzacji, choć najbliższe memu sercu są pojazdy z przełomu lat 80/90. Jestem głównym wydawcą portalu zDrogi.pl i dzielenie się pasją z użytkownikami naszego serwisu sprawia mi ogromną satysfakcję.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]