ZDrogi.pl > Na drogach > Samochody za niemal 5 milionów zostały zmiażdżone przez koparkę - Wideo
Konrad Karpiuk
Konrad Karpiuk 18.06.2022 02:02

Samochody za niemal 5 milionów zostały zmiażdżone przez koparkę - Wideo

luksusowe-samochody-zniszczone
Luksusowe samochody zniszczone koparką

Luksusowe samochody zostały ustawione w rzędzie, a później po kolei zniszczone przez koparkę. Łącznie były warte niemal 5 mln zł. Zostały zezłomowane, gdyż pochodziły z nielegalnego przemytu.

Filipiński urząd celny podjął decyzję o zniszczeniu 21 samochodów przemyconych do ich kraju. Ich łączna wartość szacuje się na 58,55 mln filipińskich pesos, czyli po przeliczeniu na polskie złote to ok. 4,6 mln. Demolkę wykonano koparką, nagrywając cały proces "ku przestrodze".

Koparką zniszczyli luksusowe samochody, marzenia wielu fanów motoryzacji

Wśród nich znalazł się nowy McLaren 620R, Lotus Elise, oraz używane Porsche 911 C2S, Bentley 2007, Mercedes CLK, a także mniej luksusowe auta jak Toyota Solara, czy Hyundai Genesis. Jak podaje rządowa agencja, auta zostały przemycone na Filipiny w latach 2018-2020.

Pojazdy zostały zniszczone w porcie w Manili, zrobiono to za jednym zamachem. Ustawiono samochody pochodzące z przestępstwa w rzędzie, a następnie koparka zmiażdżyła im po kolei dachy. Kierowca maszyny pod koniec nagrania wyglądał, jakby szczególnie upodobał sobie niszczenie McLarena.

Nie tylko na Filipinach niszczą luksusowego samochody

W tym samym czasie w innym miejscu na filipinach urząd celny zniszczył 14 mitsubishi i jeepów, które również pochodziły z przemytu. Co ciekawe to już drugi przypadek tego typu rządowej demolki w tym roku. 9 lutego zniszczono 17 innych pojazdów z przemytu.

W niektórych krajach stosowane są takie kary po to, żeby przemówić potencjalnym przestępcom do wyobraźni. Tak jak swego czasu w Wielkiej Brytanii mężczyźnie oskarżonemu o liczne przestępstwa zezłomowane Ferrari (więcej tutaj).

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: Youtube.com AnyCar

Tagi: Motoryzacja