ZDrogi.pl > Na drogach > Kierowca Dacii popełnił fatalny błąd. Jechał pod prąd ruchliwą trasą
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 15:07

Kierowca Dacii popełnił fatalny błąd. Jechał pod prąd ruchliwą trasą

Bandyta z kamerką
Bandyta z kamerką

Jazda pod prąd to zjawisko, które coraz częściej można spotkać na polskich trasach. W tym przypadku decyduje brak odpowiedniej koncentracji oraz słabe skupienie. Czasami kierujący przed dłuższy czas nie wiedzą, że popełnili kuriozalny błąd.

Nie od dziś wiadomo, że na publicznych trasach w każdej chwili może dojść do niestandardowych sytuacji. Taki stan rzeczy dobitnie ukazuje poniższe nagranie, które zostało zarejestrowane w jednym z polskich miast. Kierujący osobową Dacią jechał pod prąd. Co ciekawe jego zachowanie wskazuje, że nie zdawał sobie z tego sprawy. Jest to tym bardziej zaskakujące, że po prawej stronie widział zmotoryzowanych poruszających się w prawidłowy sposób.

Jedynie odpowiednia reakcja autora nagrania zapobiegła tragedii. Mężczyzna ryzykował bardzo dużo, aczkolwiek nie zjechał z drogi, dając do zrozumienia nieuważnemu kierowcy, że popełnił fatalny błąd.

Wiele osób zastanawia się dlaczego właściciel Dacii uruchomił kierunkowskaz. Wiele wskazuje na to, że jest to pozostałość po nieudolnym manewrze wykonanym dosłownie chwilę wcześniej.

Być może kierujący wyjechał z drogi podporządkowanej, albo źle skręcił na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną.

Szokujący jest jednak fakt, że przez pokaźny dystans kontynuował swoją jazdę, nie zwracając uwagi na innych uczestników ruchu.

Dopiero w chwili, gdy znalazł się na drodze nagrywającego, zdał sobie sprawę, że jedzie w nieprawidłowy sposób. Wówczas zawrócił i kontynuował swoją podróż w prawidłowy sposób.

Finalnie manewr został przeprowadzony bez większych problemów. Na szczęście w jego trakcie nie doszło do niespodzianych sytuacji, które mogłyby mieć fatalny finał.

W naszym kraju jazda pod prąd jest surowo karana. Grozi za nią do pięciuset złotych mandatu i do sześciu punktów karnych. 

Warto jednak podkreślić, że polskie prawo przewiduje wyższą karę w sytuacji, gdy naruszenie zasad bezpieczeństwa było szczególnie rażące, albo doszło jednocześnie do popełnienia innych wykroczeń. Wówczas funkcjonariusz może nałożyć mandat w wysokości 1000 złotych.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: Youtube

Powiązane