ZDrogi.pl
18-latka zginęła w wypadku. Jechała z parą bliźniaków. Nikt nie przyznał się do prowadzenia auta/Zdjęcie archiwalne z miejsca wypadku: KMP w Nowym Sączu

Zdjęcie archiwalne z miejsca wypadku: KMP w Nowym Sączu

18-letnia Angelika zginęła w wypadku. Autem jechali bliźniacy. Żaden się nie przyznał

14 Grudnia 2021

Autor tekstu:

Piotr Szczurowski

Udostępnij:

18-letnia Angelika zginęła w tragicznych okolicznościach. Podróżowała osobowym audi z kolegami - 19-letnimi bliźniakami, którzy, jak wykazało badanie alkomatem, byli pijani.

Cała trójka wracała z imprezy, gdy auto, którym jechali do domu, wypadło z drogi i dachowało. Dziewczyna jako jedyna zginęła. Żaden z bliźniaków nie przyznał się do prowadzenia pojazdu. Śledczy nie byli w stanie ustalić, który z nich siedział za kierownicą, ponieważ mężczyźni mają identyczne DNA.

Trzy lata zajęło funkcjonariuszom ustalenie, kto był sprawcą wypadku, w którym śmierć poniosła 18-letnia dziewczyna. Zajęło im to tak długo, ponieważ nie było świadków, jadący audi dwaj bracia nie przyznawali się do tego, który z nich siedział za kierownicą. Nie pomogły też badania śladów we wnętrzu pojazdu, ponieważ bracią są bliźniakami jednojajowymi i mają identyczny kod genetyczny.

Do tragicznego zdarzenia doszło w czerwcu 2018 roku. W tragicznym wypadku w Krużlowej Niżnej w woj. małopolskim zginęła 18-letnia Angelika. Jechała z kolegami - 19-letniami bliźniakami, którzy, jak wykazało badanie, byli pijani. Cała trójka wracała z imprezy. Audi, którym jechali do domu, wypadło z drogi i dachowało.

Strażacy, którzy jako pierwsi pojawili się na miejscu tragedii, mówili potem, że dziewczyna nie miała szans na przeżycie, gdyż uderzyła głową o dach pojazdu. W chwili, gdy wydobywali poszkodowaną z auta, za kierownicą nikogo już nie było, a jeden z bliźniaków ukrywał się w krzakach.

Mężczyźni winą za wypadek próbowali obarczyć nieżyjącą koleżankę, a potem siebie nawzajem.

Jak podaje TVN24, w miniony piątek policja zatrzymała jednego z nich - Karola. Został przesłuchany w sobotę, usłyszał zarzuty spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym i prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu. Najbliższe dwa miesiące spędzi w tymczasowym areszcie.

Szef Prokuratury Rejonowej w Gorlicach Tadeusz Cebo powiedział „Gazecie Krakowskiej”, że zatrzymanie mężczyzny było planowane już od kilku miesięcy. Ponieważ pracuje za granicą, śledczy cierpliwie czekali, aż wróci do Polski.

Piotr Kraśko od sześciu lat jeździł bezprawnie samochodem
Audi A8/Materiały Prasowe
Mercedes-Benz/Materiały Prasowe
Mercedes-Benz GL/M 93 - Fotografia własna

Piotr Kraśko 6 lat temu stracił uprawnienia. Sprawdzamy, czym jeździł w tym czasie - Galeria

Znany polski dziennikarz i prezenter telewizyjny został skazany za jazdę samochodem bez uprawnień. Piotr Kraśko stracił prawo jazdy sześć lat temu i od tamtego czasu nie powinien wsiadać za kierownicę. Jak donosi „Super Express”, dziennikarz wpadł podczas rutynowej kontroli drogowej w kwietniu tego roku. Czym jeździł, mimo cofniętych uprawnień?

Zobacz galerię >

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: tvn24.pl

Piotr SzczurowskiAutor

Moim zdaniem samochody są najbardziej zbliżonym do żywej istoty tworem człowieka. Każdy ma swój charakter, historię i potrafi budzić emocje. Od kilkunastu lat śledzę na bieżąco świat motoryzacji, choć najbliższe memu sercu są pojazdy z przełomu lat 80/90. Jestem głównym wydawcą portalu zDrogi.pl i dzielenie się pasją z użytkownikami naszego serwisu sprawia mi ogromną satysfakcję.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@zdrogi.pl

Podobne artykuły

Toyota wprowadza subskrypcję na elementy wyposażenia

Aktualności

Toyota wprowadza abonamenty. Klienci będą musieli płacić latami za wyposażenie

Czytaj więcej >
Od maja 2022 r. nowy wzór dowodów rejestracyjnych

Aktualności

Od maja 2022 r. nastąpi ważna zmiana. Opublikowało nowy wzór dowodu rejestracyjnego

Czytaj więcej >
Piłkarze Legii zaatakowani przez pseudokibiców

Aktualności

Autobus Legii zaatakowany przez pseudokibiców. Ucierpieli piłkarze

Czytaj więcej >

Aktualności

Dramatyczny finał egzaminu na „prawko". Auto wpadło do rzeki

Czytaj więcej >
Piotr Kraśko od sześciu lat jeździł bezprawnie samochodem

Aktualności

Piotr Kraśko od 6 lat bezprawnie jeździł samochodami. Został skazany

Czytaj więcej >
Nowe uprawnienia dla kierowców. Prezydent podpisał ustawę

Aktualności

Radni przegłosowali. Rondo Dmowskiego otrzyma nową nazwę

Czytaj więcej >