ZDrogi.pl
Zdjęcie Ilustracyjne - egzamin na prawo jazdy

Rząd zamierza utajnić bazę pytań na egzamin teoretyczny

20 Grudnia 2021

Autor tekstu:

Piotr Szczurowski

Udostępnij:

Ministerstwo Infrastruktury pracuje nad szeregiem zmian, które dotknąć mają kandydatów na kierowców oraz świeżo upieczonych posiadaczy prawa jazdy. Jedną z najbardziej kontrowersyjnych zmian ma być utajnienie bazy pytań na egzamin teoretyczny.

Rząd pracuje nad nowelizacją Ustawy o kierujących pojazdami. Wstępni można już zapoznać się z założeniami tego dokumentu opublikowanymi przez Ministerstwo Infrastruktury. Nie wszystkie zmiany spodobają się kandydatom na kierowców.

W założeniach czytamy, że ustawa: „(…) wprowadza ograniczenie, że pytania egzaminacyjne oraz wchodzące w ich skład scenariusze, wizualizacje i opisy zatwierdzone przez ministra właściwego do spraw transportu oraz pytania zawarte w teście egzaminacyjnym nie będą stanowiły informacji publicznej (…)”.

Obecnie wszystkie materiały są dostępne na rządowej stronie internetowej. Dzięki czemu można zapoznać się z bazą 3718 umieszczonych obecnie w wykazie pytań egzaminacyjnych i się do nich przygotować. Niebawem ma się to jednak zmienić.

Celem zmian ma być sprawienie, że kandydaci na kierowców, zamiast uczyć się na blachę odpowiedzi, nauczą się rozumieć przepisy.

Pytania na egzamin teoretyczny stały się jawne w 2015 r. Teraz rząd zamierza wrócić do stanu sprzed 6 lat, wszystko tłumacząc troską o kwalifikacje, a więc i bezpieczeństwo młodych kierowców.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: interia.pl

Piotr SzczurowskiAutor

Moim zdaniem samochody są najbardziej zbliżonym do żywej istoty tworem człowieka. Każdy ma swój charakter, historię i potrafi budzić emocje. Od kilkunastu lat śledzę na bieżąco świat motoryzacji, choć najbliższe memu sercu są pojazdy z przełomu lat 80/90. Jestem głównym wydawcą portalu zDrogi.pl i dzielenie się pasją z użytkownikami naszego serwisu sprawia mi ogromną satysfakcję.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@zdrogi.pl

Podobne artykuły

18-latka zginęła w wypadku. Jechała z parą bliźniaków. Nikt nie przyznał się do prowadzenia auta/Zdjęcie archiwalne z miejsca wypadku: KMP w Nowym Sączu

Aktualności

18-letnia Angelika zginęła w wypadku. Autem jechali bliźniacy. Żaden się nie przyznał

Czytaj więcej >
Od maja 2022 r. nowy wzór dowodów rejestracyjnych

Aktualności

Od maja 2022 r. nastąpi ważna zmiana. Opublikowało nowy wzór dowodu rejestracyjnego

Czytaj więcej >
Piłkarze Legii zaatakowani przez pseudokibiców

Aktualności

Autobus Legii zaatakowany przez pseudokibiców. Ucierpieli piłkarze

Czytaj więcej >

Aktualności

Dramatyczny finał egzaminu na „prawko". Auto wpadło do rzeki

Czytaj więcej >
Piotr Kraśko od sześciu lat jeździł bezprawnie samochodem

Aktualności

Piotr Kraśko od 6 lat bezprawnie jeździł samochodami. Został skazany

Czytaj więcej >
Nowe uprawnienia dla kierowców. Prezydent podpisał ustawę

Aktualności

Radni przegłosowali. Rondo Dmowskiego otrzyma nową nazwę

Czytaj więcej >