ZDrogi.pl > Porady Motoryzacyjne

Porady Motoryzacyjne

Kiedy wymienić opony? Dlaczego auto ściąga? Czy używać klimatyzacji zimą? U nas znajdziecie porady jak dbać o utrzymywać auto by nas nigdy nie zawiodło.

turyści
25.02.2024 13:26 Jakie są najchętniej odwiedzane miasta w Polsce?

Dla wielu z nas turystyka to chleb powszedni – uwielbiamy podróże, zarówno zagraniczne, jak i krajowe. W niniejszym artykule skupimy się jednak na tych drugich. Polska cała, jak długa i szeroka ma do zaoferowania wiele rozlicznych atrakcji turystycznych, z których nie sposób nie skorzystać w ramach mniej lub bardziej aktywnego wypoczynku. Jakie są najchętniej odwiedzane miasta w Polsce? Co wpływa na ich atrakcyjność?

None
21.04.2023 09:26 Długoterminowy wynajem auta

Długoterminowy wynajem aut cieszy się coraz większą popularnością, i to nie tylko wśród firm, ale także osób prywatnych. Przyjrzyjmy się bliżej temu, czym on jest, jakie są jego koszty i kto powinien rozważyć skorzystanie z tej usługi.

opony-letnie-poslizg
19.03.2022 14:58 Właśnie dlatego trzeba sprawdzać stan ogumienia nawet w okresie letnim - Wideo

Opony ważne są nie tylko w zimę, ale i latem. Przy częstych opadach deszczu stare, lub łyse ogumienie, może skutkować utratą przyczepności i zjawiskiem aquaplaningu. Lepiej unikać sytuacji takich jak z nagrania.Większość kierowców wydaje się być bardzo uczulona w temacie opon zimowych. Przed zimą często mówi się o zmianie ogumienia, dbaniu o jego stanu i regularnym sprawdzaniu bieżnika. Latem jednak temat nieco cichnie i niektórzy zdają się zapominać, że w wakacje nie zawsze jeździ się po suchym asfalcie.

klimatyacja-starsze-auta
19.03.2022 14:54 Brak klimatyzacji w aucie to nie koniec świata. Alternatywne sposoby na poradzenie sobie z upałami

Klimatyzacja jest niezwykle przydatna w letnie dni. Choć dziś nie jest już "rarytasem", a standardem, to i tak wiele osób nie ma jej na wyposażeniu. Choć nie da się jej kompletnie zastąpić, to są pewne metody na zwiększenie komfortu podróży.Klimatyzacja przydaje się głównie w trakcie jazdy w mieście i to właśnie wtedy jest niemal niezastąpiona. Co prawda wpływa na większe spalanie, ale przynajmniej nie musimy się gotować w korku. W trasie równie dobrze mogą ją zastąpić otwarte okna, choć w tym przypadku trzeba się szykować na większy hałas.Zwykle z problemem braku klimatyzacji zmagają się posiadacze starszych samochodów oraz zabytków. Choć te drugie samochody zwykle są traktowane rekreacyjnie, czasami trzeba pojechać na bardziej oddalony zlot, czy w rajdzie turystycznym. A wtedy upał doskwiera. Z kolei wiekowe samochody również są wykorzystywane na co dzień.

Wideo - co dzieje się z autem, które utknie między ciągnikami siodłowymi
19.03.2022 14:53 Wideo - Co się dzieje z autem, które utknie między dwiema ciężarówkami?

Nie jest tajemnicą, że jeden z najgorszych scenariuszy na drodze, to auto, które utkwiło między dwoma ciągnikami siodłowymi. Ogromna masa dosłownie miażdży samochody osobowe jak aluminiowe puszki.Nawet przy niewielkiej prędkości może dojść do tragicznego zdarzenia.

Wideo - kradzież Opla na walizkę
19.03.2022 14:53 Wideo - Jak wygląda kradzież Opla Insignia na walizkę?

Na popularnym portalu wykop.pl pojawiło się nagranie przedstawiające „proces” kradzieży nowego Opla metodą „na walizkę". Publikujący wideo informuje, że właścicielami samochodu byli jego znajomi.Przypomnijmy, że wspomniana metoda polega na przechwyceniu sygnału nadawanego przez kluczyk od samochodu.

Wideo - sprawdził mit o taksówkarzach
19.03.2022 14:53 Wideo - sprawdził mit oszukujących taksówkarzach. Z jakim skutkiem?

Wszyscy słyszeliśmy historie o taksówkarzach naciągających obcokrajowców i „imprezowiczów” nabijając kosmiczne kwoty na paragonie lub nadkładając trasy.Oczywiście jest w tym micie ziarno prawdy i zdarzały się sytuacje, gdy obcokrajowiec w Polsce za krótką trasę musiał płacić horrendalnie wysokie kwoty.

Obostrzenia - kiedy możemy złamać godziny policyjne w Sylwestra
19.03.2022 14:48 Są wyjątki od godziny policyjnej. Kiedy możemy pojechać autem w Sylwestra?

Tak jak cały rok - również sylwester inny niż zwykle. Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział wprowadzenie godziny policyjnej, która ma ograniczyć nasze przemieszczanie się w tym wyjątkowym dniu. Od godziny 19, 31 grudnia do 6 rano, 1 stycznia, obowiązywać będzie zakaz przemieszczania się.