Prognoza na nadchodzącą zimę
Źródło: Photo by Cristofer Jeschke on Unsplash

Nadchodząca zima będzie inna niż dotychczas. Czego się spodziewać?

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
2 Października 2020

Prognoza na zimę 2020 skutecznie podzieli kierowców. Czy w tym roku również będziemy mogli pomarzyć o białych świętach?

Prognoza na najbliższe miesiące wielu może zaskoczyć.

Analitycy zapowiadają przełamanie negatywnego trendu ocieplania się klimatu. Amerykańskich synoptycy twierdzą, że nadchodząca zima może być chłodniejsza niż poprzednie.
Podobnie twierdzą analitycy z unijnego Copernicus Climate Change Service. Zdaniem ekspertów tegoroczna zima będzie stanowiła przełom w negatywnym trendzie ocieplania się klimatu.

Krowa wypadła z busa. Kierowca pojechał dalej - WideoKrowa wypadła z busa. Kierowca pojechał dalej - WideoCzytaj dalej

Zobacz także: Ducato rozerwało się jak kartonowe pudełko. Groźny wypadek na obwodnicy

Doniesienia na temat prognozy na nadchodzącą zimę mogą ucieszyć wszystkich, którzy liczą, że w tym roku święta Bożego Narodzenia będą białe jak lata temu.
Zima będzie chłodniejsza, ale nie drastycznie.

Zmiany jednak nie będą gwałtowne. Z analiz wynika, że istnieje od 40 do 50 proc. szans, że tegoroczne temperatury na zimę będą i tak wyższe niż średnie długoterminowe.
W Polsce accuwather przewiduje, że w grudniu temperatury wahać się będą pomiędzy -4 a +4 stopnie Celsjusza. Szanse na śnieg są raczej niskie - szczegółnie w dłuższej perspektywie czasu.
Mimo oziębienia w stosunku do 2019 roku temperatury w Polsce i tak będą wyższe o około 2-3 stopnie Celsjusza niż wieloletnia norma.

Prognoza długoterminowa a moment zmiany opon.

Mimo obniżenia temperatur - średnia wciąż wyniesie znacznie poniżej 10 stopni. Przypominamy, że moment założenia opon zimowych nie jest uzależniony od pogody. Ogumienie warto zmienić, gdy średnia dobowa temperatura utrzymuje się poniżej 7 stopni.

Decyzji o wizycie u wulkanizatora nie należy podejmować pod wpływem chwili. Warto zapoznać się wcześniej z prognozami synoptyków.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Zobacz jak wygląda Południowa Obwodnica Warszawy:

 

Następny artykuł