ZDrogi.pl > Porady > Kierowco, martwią cię zamarzające szyby w aucie? Jest prosty sposób by sobie z tym poradzić
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 14:49

Kierowco, martwią cię zamarzające szyby w aucie? Jest prosty sposób by sobie z tym poradzić

Zamarzanie szyb
iberion

Zamarznięte szyby w samochodzie to bardzo irytujący problem. Jak się ich pozbyć? Jest na to bardzo skuteczny sposób. 

Każdy z nas kierowców wie, że zamarznięte szyby to bardzo irytujący problem, który jest domeną zimowych miesięcy. Wielu nie ma sprawdzonego sposobu na walkę z tą przypadłością, dlatego w ostatecznym rozrachunku sięga po skrobaczkę do szyb. 

2. Karpacz w opłakanym stanie. Mają pilny apel do premiera. Burmistrz nie pozostawił złudzeń, straty po feriach będą ogromne

3. Noga mężczyzny utknęła w drzwiach Solarisa. Autobus wlókł go po jezdni

Powszechnie stosowane skrobaczki nie są najlepszym sposobem na pozbycie się lodu z zamarzniętej szyby. Istnieje również wiele preparatów, które maja pomóc w walce o przejrzystość naszych szyb. 

Widocznej warstwy lodu z całą pewnością nie powinniśmy zdzierać wycieraczkami. Należy podkreślić, że nawet przy obfitym spryskiwaniu szyby zimowym płynem do spryskiwaczy, taka operacja natychmiastowo spowoduje wyszczerbienie delikatnych piór wycieraczek i spowoduje konieczność ich wymiany. 

Szyby samochodowe zamarzają głównie z powodu wilgoci, którą wnosimy do wnętrza samochodu na butach i ubraniach. Oprócz tego skrapla się ona po prostu z powietrza. Nawet, jeżeli nasze auto nie ma klimatyzacji, w bardzo łatwy sposób możemy poradzić sobie z tym problemem. 

Zamarzanie szyb? Jest na to prosty i skuteczny sposób. Kierowco, będziesz bardzo zadowolony. 

Opinia ekspertów nie pozostawia żadnych wątpliwości. Zachęcają oni, byśmy po każdym przejeździe samochodem dokładnie go wietrzyli. Umożliwić może to otwarcie drzwi oraz bagażnika na kilka minut. 

Warto podkreślić, jedną zasadniczą rzecz. Metoda nie przyniesie jednak pożądanego skutku, kiedy pada deszcz lub śnieg. 

Bardzo dobrym sposobem może okazać się również dokładne umycie oraz odtłuszczenie samochodu. Wyrównanie różnicy temperatur pomiędzy wnętrzem auta oraz tym, co na zewnątrz, zapewni nam największe prawdopodobieństwo zastania o poranku niezamarzniętych szyb i jazdy do pracy czy szkoły w bardzo komfortowych warunkach. 

2. Na jaw wyszło, ile miał zarobić Marcin Najman w trakcie Fame MMA. Czyste szaleństwo, mało kto może śnić o takich kwotach

3. Śmierć autostopowicza na Mazurach. Potrąciło go auto dostawcze

4. Przewrócił auto i pozostawił je na środku drogi. Miał powody do ucieczki

5. Moc Porsche Taycan przerosła tego kierowcę. Parkując kompletnie zniszczył swój samochód - Wideo

6. Samsung wydał oficjalne oświadczenie. Koniec popularnych smartfonów, fani są załamani

7. W Warszawie od 1 grudnia miało być nowe naliczanie opłat, które uderzy w portfele. RIO zakwestionowała sposób, wszystko się opóźni