ZDrogi.pl > Aktualności > Znalazłeś monetę w drzwiach twojego samochodu? Uważaj, oznacza duże niebezpieczeństwo
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 18.06.2022 02:02

Znalazłeś monetę w drzwiach twojego samochodu? Uważaj, oznacza duże niebezpieczeństwo

Pieniądze wetknięte za klamkę auta oznaczają, że twoje auto jest w niebezpieczeństwie
Pikio.pl

Moneta za klamką twojego samochodu może być sygnałem, że twój samochód stał się celem kradzieży. Bądź ostrożny i dokładnie obejrzyj swoje auto.

Pieniądze wetknięte za klamkę to ostatnio bardzo popularny sposób złodziei na kradzież samochodów.

Gdy auto stoi na parkingu, odciągają lekko klamkę, a pomiędzy nią, a drzwi wsadzają monetę, nawet jednogroszówkę. W efekcie, kiedy potem będziemy zamykać drzwi za pomocą kluczyka, centralny zamek nie zamknie jednych drzwi, gdyż wyczuje na nich opór w postaci pociągniętej klamki” - podaje portal Pikio.pl.

Bardzo często złodzieje stosują tę metodę na klamkach tylnych drzwi samochodu od strony pasażera. Jest to bowiem miejsce najrzadziej „odwiedzane” przez kierowców. Ci podróżujący w pojedynkę niemal na 100% nie podchodzą do auta z tej strony. Szanse na zauważenie zagrożenia jest zatem znikome.

Dzięki temu złodziej, będzie swobodnie mógł wejść do auta i obrabować wnętrze. Co bardziej „utalentowani” będą w stanie nawet ukraść samochód. Moneta w drzwiach twojego samochodu oznacza duże niebezpieczeństwo. Bądź bardzo ostrożny.

Kontynuacja artykułu pod materiałem wideo

Pieniądze, sprzęt elektroniczny, pozostawiony w aucie bagaż. To wszystko może paść łupem złodziei.

Na szczęście metodzie daleko do „zbrodni doskonałej” i sposób ten nie zadziała w każdym aucie. Zamek centralny w niektórych modelach nie jest na tyle czujny, aby uznać monetę za próbę otwarcia drzwi.

Niestety - im nowsze auto, tym większa wrażliwość systemów i większa szansa na powodzenie metody „na monetę". W takiej sytuacji należy zachować szczególną ostrożność i sprawdzić dokładnie wszystkie klamki przed wejściem do auta. Brak ostrożności oznacza, że możemy paść ofiarą złodziei.

Paradoksalnie, najbezpieczniej mogą czuć się właściciele starszych modeli samochodów, które rzadziej padają łupem złodziei.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl - Prowadziła auto z dzieckiem na kolanach i wymusiła pierwszeństwo - Wideo - Lewy kierunek przed wjazdem na rondo. Włączać, czy nie włączać? - Okradli go po wyjściu z banku. Rzucił się na maskę auta złodziei - Wideo

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Źródło: pikio.pl