ZDrogi.pl > Samochód Elektryczny

Samochód Elektryczny

Polski samochód elektryczny - będzie również dostawczak z FSO Syrena w Kutnie
19.03.2022 14:45 Poczta Polska będzie jeździć elektrycznymi Syrenami? Rząd wyda na projekt 52 mln zł

Na początku lutego na Facebook'owym profilu FSO Syrena w Kutnie pojawiła się informacja, że polski producent przeszedł przez wstępne sito programu „e-Van”, którego misją jest stworzenie „uniwersalnego pojazd dostawczy o napędzie elektrycznym kat. N1".To projekt Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, który zakłada zaprojektowanie i budowę pojazdu dostawczego, który będzie wykorzystywał wodorowe ogniwa paliwowe jako źródło energii elektrycznej.

Jaguar rezygnuje z silników spalinowych
19.03.2022 14:45 Jaguar zostaje kolejną firmą, która produkować będzie wyłącznie auta elektryczne

To już oficjalne - od 2025 roku Jaguar będzie marką w pełni elektryczną. W ofercie nie znajdziemy już aut spalinowych. To jeden z kluczowych punktów planu rozwojowego koncernu - Reimagine.Celem ambitnego planu jest, jak zwykle w takich przypadku, stanie się w firmą neutralną dla środowiska. Jaguar chce, aby jego samochody nie emitowały szkodliwego dwutlenku węgla. Dotyczy to zarówno eksploatacji pojazdu, jak i jego produkcji - fabryki marki również będą musiały przejść prawdziwą rewolucję, aby było to możliwe.

autostrada-dla-samochodow-elektrycznych
19.03.2022 14:41 Darmowe autostrady w Polsce. Nie wszyscy skorzystają z przywileju

Zgodnie z obecnym prawem, wszystkie autostrady w Polsce są płatne. W ramach promowania elektromobilności, posiadacze aut elektrycznych skorzystają z nich za darmo. Będzie to dotyczyć tylko autostrad A1 i A4.Autostrady w Polsce do najtańszych nie należą. Wielu kierowców nawet celowo planuje trasy, tak aby ominąć płatne odcinki, nawet kosztem podróży. Jednak niedługo może się to zmienić, a przynajmniej dla tych, którzy mają samochody elektryczne.

Ferrari SF90 Stradale
19.03.2022 14:40 Pierwsze w pełni elektryczne Ferrari pojawi się w 2025 roku

Szokujące wieści przekazał John Elkann podczas spotkania z akcjonariuszami. Lendarna marka już w 2025 roku ma przedstawić światu w pełni elektryczne auto sportowe. Prezes Ferrari zapewnia jednak, że klienci mogą być pewni, że inżynierowie i projektanci marki dołożą wszelkich starań, aby nie zawieść oczekiwań.

Polonez ma wrócić na polskie drogi
19.03.2022 14:39 Wielki powrót Poloneza - zaprezentowano nowy model. Ma być bardziej premium

... przynajmniej tak zapowiada producent. Wspominaliśmy już o tej odsłonie Poloneza, ale warto ją "odkopać" - Bo, że jest zakopana, to wiemy na pewno.„Nowego Poloneza” zaprezentowano w lipcu ubiegłego roku - od tamtej pory słuch o nim zaginął. Śmiało możemy stwierdzić, że „prototyp” był jedynie wydmuszką, która miała zwrócić uwagę wszystkich na niemal nieznaną nikomu firmę.Zagranie na sentymentalnej nucie przyniosło zamierzony efekt, na wielu portalach (również o tematyce innej niż motoryzacyjna) jak grzyby po deszczu pojawiały się artykuły wieszczące wielki powrót Poloneza. Minęło pół roku i o powrocie już nikt nie pamięta.

Hybrydowe zaprzęgi zawiozą turystów nad morskie oko
19.03.2022 14:39 Turystów nad Morskie Oko zawiozą hybrydowe zaprzęgi

Zgodnie z definicją "hybrydowy" oznacza coś, co składa się z różnych elementów, często niepasujących do siebie. Połączenie tradycyjnego zaprzęgu z pojazdem elektrycznym spełnia zatem założenie hybrydy w 100%.Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że już w 2016 roku kierownictwo TPN (Tatrzańskiego Parku Narodowego) testowało takie rozwiązanie. W ramach walki z katorżniczą pracą koni pociągowych postanowiono wprowadzić zelektryfikowane wozy, które miały odciążyć zwierzęta.O nietypowym rozwiązaniu zrobiło się głośno, gdy jeden z pojazdów...spłonął. TPN jednak nie zraziło się do pomysłu i postanowiło dać mu drugą szansę. Warto przy tym wspomnieć, że koszt jednego elektrycznego wozu w 2016 roku wynosił aż 200 000 złotych.Kilkukilometrowa droga nad Morskie Oko, choć jest w całości wyasfaltowana, nie stanowi żadnych trudności dla pieszego turysty, ale z jakiegoś powodu ogromną popularnością cieszą się konne zaprzęgi, które wiozą urlopowiczów do celu.Często zdarza się, że chętnych jest więcej, niż koń jest w stanie uciągnąć. O ile raz na jakiś czas zwierzę byłoby w stanie poradzić sobie z większym wysiłkiem, o tyle całodniowa o takiej intensywności często kończy się padnięciem zwierzęcia.`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalejNiestety czasami właściciele podchodzą do koni niczym do części zamiennych. Padł? Trzeba wymienićRozwiązaniem problemu ma być wóz, który jest wyposażony w silnik elektryczny. Motor nie napędza pojazdu samodzielnie, ale na najbardziej stromych fragmentach trasy włącza się, wspierając ciągnące go konie.

Elektryczne M2 przyłapane w Szewcji
19.03.2022 14:39 BMW szykuje coś niesamowitego? BMW M2 z napędem elektrycznym przyłapane

Nie wiadomo jeszcze, jaki pojazd testuje niemiecka marka w Szwecji... ale wiadomo, że obudowano go w nadwozie jednego z najciekawszych współczesnych modeli BMW.To, co widać na zdjęciach to jedynie „muł testowy”, który został zauważony podczas jazdy po torze testowym w Szwecji. To wczesna faza projektu, który nie posiada jeszcze własnego nadwozia - dlatego testowane komponenty upakowano w nadwozie M2.

  • 1
  • 2