Tesla Cyberpunk 2077 w aucie
Źródło: Materiały prasowe

Tesla w końcu przejdzie lifting. Pograsz na niej w Cyberpunka 2077

Konrad KarpiukKonrad Karpiuk
31 Stycznia 2021

Tesla modele S i X mają zostać poddane liftingowi. Oprócz zmian wizualnych czekają ją także techniczne, choćby w kwestii systemu inforozrywki. Okazuje się, że zagramy na nim w Cyberpunk 2077.

Tesla przeprowadziła lifting modelu S i X

Tesla, wprowadzając na rynek model S zaskoczyła klientów swoją ekscentrycznością. Z czasem zdążyła już spowszednieć, a model X nie wywołał takiego boomu, jak pierwsze auto Elona Muska. Nadszedł więc czas na lifting, który znowu ma zadziwić klientów.

Najbardziej rzucającą się zmianą we wnętrzu jest nowa kierownica, która będzie w kształcie wolantu. Jej wprowadzenie nie jest jednak pewne, bo trwają obecnie badania nad ergonomią takiego rozwiązania. Ponadto samą kierownicą zainteresowała się amerykańska organizacja badająca bezpieczeństwo aut.

Przed kierowcą znajdzie się jedynie mały wyświetlacz, który będzie służył tak jak do tej pory, do monitorowania prędkości, czy nawigacji. Tymczasem urósł ekran na środku deski rozdzielczej.

Brytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachBrytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

Nowy wyświetlacz będzie miał on przekątną 17 cali i rozdzielczość 2200x1300 pikseli. Dodatkowy ekran, dla pasażerów na tylnej kanapie zamontowano w tunelu środkowym.

Tesla

Tesla jak konsola do gier

Tesla informuje, że za system będzie odpowiadał procesor AMD RDNA2 o wydajności 10 TFLOP przy taktowaniu 2,44 GhZ. Wydajność na poziomie konsol najnowszej generacji zapewni także 8 GB pamięci GDDR6.

Z racji, że na grafikach reklamowych znajdują się gry wideo, zapowiedziano także wsparcie bezprzewodowych kontrolerów. Na liście widać, Wiedźmina, czy Fallouta Shelter. Z racji, że Cyberpunk 2077 wyszedł na nową generację konsol i niedawno chwalił go Elon Musk, można spodziewać się, że i w niego zagramy w nowej Tesli.

Obecnie nie wiadomo jaka platforma będzie służyła do obsługi systemu multimedialnego w Tesli. Można jednak się spodziewać, że rozwój centrum rozrywki jest manifestacją pewności Elona Muska co do technologii jazdy autonomicznej.

Tesla model S i Tesla Model X po liftingu. Ceny w Polsce

Poliftowe Tesle X i S trafią do Polski dopiero we wrześniu 2021 roku. Standardowy model S Long Range będzie kosztował 395 990 zł, z kolei za wersję Plaid trzeba będzie zapłacić 529 990 zł. W przypadku modelu X za podstawową wersję trzeba będzie zapłacić 434 990 zł. Wersja Plaid będzie kosztować tyle samo co S Plaid.

Za najbardziej doposażona wersję Plaid+ modelu S trzeba będzie zapłacić 614 490 zł. W tej cenie dostaniemy 1000 KM, przyśpieszenie do 100 km/h w czasie poniżej 2,1 sekundy, prędkość maksymalną 320 km/h i zasięg 837 km. Pojemność baterii nie została jeszcze podana.

Tesla

Lifting auta nie jest znaczący, zmieniono przedni zderzak, pomalowano klamki na czarno, a wersja Plaid i Plaid+ będzie miała większy dyfuzor. Zmiany w modelu S pozwoliły na osiągnięcie poziomu współczynnika Cx (oporu powietrza) na poziomie 0,208 co jest rekordem w kategorii aut produkowanych masowo.

Źródło: antyweb.pl

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Andrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoAndrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoCzytaj dalej

Następny artykuł