Hyundai Apple
Źródło: Symbole.pl

Apple stworzy samochód wraz z Hyundaiem? Nadchodzi elektryczna rewolucja?

Piotr DutkaPiotr Dutka
9 Stycznia 2021

Hyundai może pomóc znanemu producentowi elektroniki wejść na motoryzacyjny rynek. Według informacji podanych przez agencję Reuters, Apple pracuje nad specjalną technologią autonomicznego samochodu, wyposażonego w silnik elektryczny. Amerykański gigant zamierza zrewolucjonizować światową motoryzację.

Hyundai pomoże Apple w stworzeniu elektrycznego samochodu? Pojazd ma wyjechać na drogi do 2024 roku.

Apple to znana i ceniona firma, która zajmuje się produkcją elektroniki. Przez wiele lat swoje istnienia wyrobiła sobie solidną markę oraz uznanie milionów klientów na całym świecie.

Aktualnie chce ona przekuć swój gigantyczny sukces w kolejny projekt, który znów może okazać się istną rewolucją. Ewentualne wejście na rynek motoryzacyjny, byłoby porównywane do przełomu na miarę premiery iPhone.

Według nieoficjalnych informacji, Apple planuje wypuścić pierwszy pojazd z logo firmy w 2024 roku. Wiele wskazuje na to, że amerykańska firma nie zamierza pracować w pojedynkę.

Hyundai, czyli znany i doceniany producent samochodów może stać się partnerem Apple, podczas prac na autonomicznym pojazdem. Koncern na łamach Financial Timesa zamieścił specjalne ogłoszenie, które jasno i klarownie wskazuje, że obydwie firmy prowadzą zaawansowane rozmowy mające prowadzić do stworzenia elektrycznego samochodu.

Kierowco, możesz otrzymać wysoki mandat podczas odśnieżania. Wielu z nas popełnia ten ogromny błądKierowco, możesz otrzymać wysoki mandat podczas odśnieżania. Wielu z nas popełnia ten ogromny błądCzytaj dalej

Hyundai i Apple połączą siły w tworzeniu elektrycznego samochodu. Koreańska firma notuje już pierwsze zyski.

Według informacji przekazanych przez ekspertów oraz informatorów, Apple pracuje na specjalną technologią, która pozwoli firmie wyposażyć samochody w tańsze baterie o większym zasięgu.

Stworzenie autonomicznego, w pełni elektrycznego pojazdu praktycznie od zera nie będzie jednak prostym zadaniem. Z pomocą może przyjść Hyundai, który od lat zajmuje się produkcją samochodów osobowych.

Współpraca z koreańską firmą jest opłacalna na wielu płaszczyznach. Zdecydowanie łatwiej korzystać ze sprawdzonej platformy oraz silników, niż od podstaw eksperymentować z własną konstrukcją. Bardzo istotnym aspektem, byłaby również możliwość korzystania z taśmy produkcyjnej w istniejącej fabryce Hyundaia.

Nie wiadomo na 100 procent, czy dojdzie do ewentualnej współpracy tych dwóch gigantów. Jednak jedno jest pewne. Zamieszanie związane z ewentualną współpracą obu firm przyniosło spore korzyści Hyundaiowi. W przeciągu jednej nocy kurs giełdowy Hyundaia podniósł się o 20 procent.

Nie wiadomo jak będzie wyglądać autonomiczny pojazd prosto od Apple. Mimo wszystko w erze samochodów elektrycznych, można spodziewać się naprawdę trwałej oraz ciekawej produkcji, która będzie w stanie podbić zarówno drogi, jak i serca fanów motoryzacji.

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Następny artykuł