Tesla model S wnętrze
Źródło: Tesla.pl

Tesla nie zwalnia tempa. Model 2 ma zdominować rynek

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
15 Lutego 2021

Tesla jest bezsprzecznie największym producentem aut elektrycznych . Nowy model ma umocnić tę pozycję i zostawić konkurencję daleko w tyle. Głównym wyróżnikiem modelu ma być wyjątkowo atrakcyjna cena w parze ze sprawdzoną technologią.

Tesla Model 2 to nieoficjalna jeszcze nazwa nowego, „taniego” elektryka amerykańskiego giganta.

Nowy model ma pomóc dotrzeć firmie do osób, które dotychczas nie mogły znaleźć w ofercie marki interesującego pojazdu. Kompaktowy model ma być też najtańszym - te dwie cechy mają być gwarancją sukcesu.

Już Model 3 miał być „popularnym” elektrykiem dla mas - i faktycznie umożliwił on osiągnięcie gigantowi wyniku niemal 500 tys. sprzedanych w 2020 roku aut (Model 3 stanowił aż 40% sprzedaży) - i to wszystko pomimo niemałej ceny.

Cena kompaktowej Tesli Model 2 ma być zdecydowanie bardziej przystępna. Można tylko przewidywać, że dzięki niej sprzedaż poszybuje do nieprawdopodobnych do tej pory poziomów.

Wybuch agresji na drodze stłumiony przez starszego panaWybuch agresji na drodze stłumiony przez starszego panaCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

 

Tesla Model 2 - na ten moment znamy jedynie orientacyjną cenę pojazdu

To, że firma Elona Muska szykuje kompaktowe auto, zostało potwierdzone przez prezesa chińskiego oddziału firmy, Toma Zhu, który jednak nie zdradził żadnych konkretnych szczegółów.

Nowy model ma kosztować jedynie około 20 tysięcy euro, co jest ceną bardzo atrakcyjną nawet na tle obecnej już na rynku konkurencji. W Polsce takie auto (przynajmniej w wersji podstawowej) mogłoby nawet pozwolić właścicielowi na skorzystanie z rządowej dopłaty do zakupu aut elektrycznych. To ostatnie, wraz z atrakcyjną ceną w parze z kompaktowymi wymiarami, może stać się przepustką do sukcesu firmy na polskim rynku.

Według niepotwierdzonych informacji, oficjalnej prezentacji Modelu 2 możemy spodziewać się jeszcze przed końcem tego roku, a pierwsze sztuki do klientów mogą trafić już w 2022 roku.

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Dziecko potrącone przez auto, wypadek mógł być poważniejszy - wideoDziecko potrącone przez auto, wypadek mógł być poważniejszy - wideoCzytaj dalej

Następny artykuł