Kobieta na rowerze musiała gwałtownie hamować, aby uniknąć zderzenia. W efekcie spadła z jednośladu i połamała obie ręce. Policja pokazała nagranie ze zdarzenia ku przestrodze.Rower może również być przyczyną niebezpiecznego wypadku. Dowodzi temu film, który udostępniła policja, aby uczulić innych cyklistów. Kierujący rowerem zmusił 56-letnią mieszkankę Lubina (woj. dolnośląskie) do nagłego hamowania. Kobieta przewróciła się i doznała złamań obu rąk.
Kierowca ciężarówki próbował zabawić się w szeryfa i blokował lewy pas. Kierowca jadący za nim nie wytrzymał. Wyprzedził go częścią wyłączoną z ruchu.Kierowca ciężarówki z sobie tylko znanych powodów postanowił zatrzymać się na lewym pasie, mimo tego, że droga przed nim była wolna. Oczywiście była to próba "szeryfowania", czyli spowalniania ruchu przed zwężeniem drogi, aby wszyscy stali w korku po równo. Takie problemy najlepiej rozwiązuje jazda na suwak, ale najwidoczniej kierujący TIR-em o tym nie wiedział.
Kierowcy, którzy łamią przepisy, nie mogą się czuć bezpiecznie. Policja do obserwacji newralgicznych miejsc zaczęła używać drona. Piraci drogowi nie mieli szans, żeby go dostrzec.Wydział Ruchu Drogowego KWP w Szczecinie wziął się za obserwację kierowców. Działania prowadzono na drodze krajowej numer 31 w miejscowości Dębogóra (woj. zachodniopomorskie) wraz z policjantami z Gryfina, a dzień później z mundurowymi z Goleniowa w Pucicach i Łozienicach. Za pomocą drona udało się zarejestrować kilkanaście wykroczeń i zatrzymać sprawców.
Policja zatrzymała kobietę, która bez uprawnień przewoziła swojego 2-letniego syna. Miała przy sobie kokainę i prawdopodobnie była pod wpływem narkotyków. Chwilę później zatrzymano jej męża, okazało się, że był poszukiwany.Gdańska policja otrzymała w piątek 25 czerwca zgłoszenie o obywatelskim zatrzymaniu. Świadek miał uniemożliwić jazdę i zabrać kluczyki kobiecie, która kierowała mercedesem. Przewoziła 2-letnie dziecko i w podejrzeniu zgłaszającego, była pijana. Na miejsce skierowano policyjny patrol.
Kierowca Jaguara jechał spokojnie do momentu, gdy miał być wyprzedzony. Wtedy zapewne poczuł urażoną dumę i robił wszystko, aby uniemożliwić to innemu kierowcy. Przy okazji sprokurował kilka niebezpiecznych sytuacji.Jaguar niewątpliwie nie należy do częstych widoków na naszych drogach. Szkoda, że ten kierowca nie dał dobrego świadectwa kierowcom brytyjskich limuzyn. Nie mógł znieść tego, że ktoś chce go wyprzedzić, zaczął więc blokować innego kierowcę.
Ranking miast przyjaznych kierowców sporządził serwis Oponeo.pl wraz z aplikacją Yanosik.pl. Za najkorzystniejsze dla zmotoryzowanych miasto uznano Lublin i Częstochowę. Na dole rankingu znalazła się Bydgoszcz i Toruń.To już piąta edycja rankingu miast przyjaznym kierowcom Oponeo.pl i aplikacji Yanosik.pl. Zbadano 19 miast, które podzielone na kategorie powyżej 300 tys. mieszkańców i od 180 do 300 tys. mieszkańców. Liczba punktów zależała od not w ośmiu kategoriach: warunkach parkowania, liczby kolizji, cenie paliw, OC komunikacyjnego, prędkości jazdy, stacji ładowania pojazdów elektrycznych, kosztów wymian opon i dostępności carsharingu. Noty przyznawali wyznaczeni eksperci.Kontynuacja artykułu pod materiałem wideo