ZDrogi.pl > Na drogach > Nieudana kradzież na myjni. Złodziej dostał strumieniem wody w twarz - Wideo
Konrad Karpiuk
Konrad Karpiuk 19.03.2022 14:40

Nieudana kradzież na myjni. Złodziej dostał strumieniem wody w twarz - Wideo

kradzieze-samochodow-zlodziej-myjka
Policja Dolnośląska

Kradzieże samochodów nie są już tak powszechne jak w latach 90', ale to nie znaczy, że zjawisko kompletnie zniknęło. Ten złodziej próbował ukraść kobiecie auto z myjki. Jednak właścicielka nie dała sobie w kaszę dmuchać.

Policja zatrzymała dwóch mężczyzn podejrzanych o usiłowanie kradzieży samochodu. Wpadli po nieudanym skoku, który udaremniła właścicielka auta.

Do zdarzenia doszło 11 kwietnia koło godziny 21.20 na stacji paliw w Bolkowie (woj. dolnośląskie). Kobieta przyjechała w aucie marki Audi, aby umyć swój samochód na myjni samoobsługowej.

Gdy właścicielka myła samochód, do drzwi podszedł mężczyzna w koszulce z napisem POLICJA. Miało to zapewne uśpić czujność ofiary.

Następnie sprawca otworzył drzwi i zobaczył kluczyki w stacyjce, podjął próbę kradzieży. Kobieta jednak błyskawicznie zareagowała i potraktowała mężczyznę myjką.

Biorąc pod uwagę, jak wysokie jest ciśnienie na takiej myjce, złodziej dostał nie lada nauczkę. Kobieta wsiadała na chwilę do auta (prawdopodobnie zabrała kluczyki), po czym jakby nigdy nic wróciła do mycia karoserii.

Podejrzany o kradzież auta został szybko złapany

Po umyciu pojazdu właścicielka audi zadzwoniła na policję, powiadomić o próbie kradzieży. Funkcjonariusze w trakcie patolu natrafili na poszukiwany pojazd, którym oddalił się złodziej.

29-letni sprawca został zatrzymany wraz z 31-letnim kolegą, prawdopodobnie wspólnikiem. W bieliźnie rabusia, policjanci znaleźli ukryte narkotyki.

Obaj mężczyźni spędzili noc w areszcie. Dzień później usłyszeli zarzuty od Prokuratury Rejonowej w Kamiennej Górze. Obaj odpowiedzą za próbę kradzieży samochodu.

Młodszy z mężczyzn odpowie także za posiadanie narkotyków oraz noszenie ubioru z napisem POLICJA). Sprawcy są pod dozorem policji.

Pamiętajmy, żeby podczas mycia samochodu zabrać klucze ze stacyjki. Mało kto zamyka pojazd w trakcie wizyty na myjni, ale nie twórzmy złodziejom okazji i przynajmniej nie zostawiajmy w środku cennych przedmiotów.

Źródło: Policja Dolnośląska

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Powiązane