ZDrogi.pl
Kradzieże samochodów Łada 2101

Policja

Złodziej ukradł kolekcjonerską ładę, schwytała go policja

23 Marca 2021

Autor tekstu:

Konrad Karpiuk

Udostępnij:

Kradzieże samochodów nie są już taką plagą jak w latach 90', bo obecnie uderzają w specyficzną grupę posiadaczy aut. Złodzieje najczęściej biorą na celownik auta luksusowe, ale też i zabytkowe. Skierniewicka policja złapała mężczyznę, który ukradł kolekcj

Policja złapała przestępce odpowiedzialnego za kradzież samochodów

Policja w Skierniewicach zapobiegła kradzieży samochodu i przy okazji odzyskała inny pojazdy, który wcześniej przywłaszczył sobie amator cudzej własności. Sprawca został ujęty i odpowie teraz przed sądem.

W czwartek 25 lutego 2021 roku w godzinach porannych policjanci zauważyli pojazd jadący z naprzeciwka. Gdy za nim zawrócili, kierowca przyśpieszył, co od razu wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy.

W pewnym momencie uciekinier zatrzymał się i porzucił auto z włączonym silnikiem. W środku policjanci znaleźli narzędzia, ubrania i telefon.

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

Jak podaje Komenda Miejska Policji w Skierniewicach, funkcjonariusze powiązali sprawę z niedawną kradzieżą pojazdu kolekcjonerskiego i próbą kradzieży drugiego auta osobowego. Policjanci zabezpieczyli dowody.

Funkcjonariuszom jeszcze tego samego dnia udało się ustalić, gdzie może przebywać sprawca. Policjanci udali się na posesję znajdującą się w powiecie łódzkim-wschodnim.

Policja odnalazła skradzione auto. Złapano złodzieja i pasera

Na namierzonej posesji odnaleziono skradziony samochód marki Łada, model 2101. Jak podaje KMP Skierniewice, pojazd wyceniono na 30 tys. zł. 

O ile 30 tys. za ładę może wydawać się lekkim absurdem, to w tym przypadku można zaryzykować stwierdzenie, że to adewkatna wycena. Odzyskane auto ma zderzaki z tzw. kłami, co może świadczyć o tym, że to samochód z pierwszych lat produkcji (1970-1974). 

Pondato, skierniewiccy policjanci we współpracy z funkcjonariuszami z Koluszek, znaleźli u podejrzanego narkotyki. W związku ze sprawą zatrzymano trzy osoby.

Jednemu z zatrzymanych, 20-letniemu mężczyźnie postawiono zarzuty za kradzież pojazdu i posiadanie środków odurzających. Natomiast zatrzymany 38-latek usłyszał zarzut paserstwa.

Sąd Rejonowy w Skierniewicach podjął decyzję o nałożeniu na sprawcy kradzieżu środka zapobiegawczego w postaci 3-miesięcznego aresztu. Jak się okazało, mężczyzna miał w przeszłości problemy z prawem. Był także poszukiwany, miał do odbycia karę pozbawienia wolności.

Źródło: Policja

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl
===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`

Podobne artykuły

Kierowca wskoczył do wody i przepłynął na drugi brzeg rzeki, aby uciec przed policją. Źródło: Materiały Policyjne

Aktualności

Wskoczył do wody i przepłynął na drugi brzeg rzeki, aby uciec przed policją

Czytaj więcej >
Policjant spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia. To wysoki rangą oficer z wydziału ruchu drogowego w Pruszkowie.

Aktualności

86-latek zgłosił kradzież mercedesa. Policjanci szybko odnaleźli pojazd

Czytaj więcej >
Polak zastrzelony na parkingu w Chicago. Uderzył w cudze auto. Źródło: Twitter

Aktualności

Polak zastrzelony na parkingu w Chicago. Miał obić drzwiami auto innego kierowcy

Czytaj więcej >
Policjanci zatrzymali 47-latkę, która wyrzuciła psa z samochodu. Źródło: Policja.pl

Aktualności

Pijana kobieta wyrzuciła psa z samochodu. Zaskakująca reakcja 13-latków

Czytaj więcej >
Motocyklista zderzenie z Sarną

Aktualności

Motocyklista zderzył się z przebiegającą przez drogę sarną. Nie żyje

Czytaj więcej >
Pierwsza rocznica lotu w kosmos Suzuki w Rąbieniu. YouTube

Aktualności

To już rok od legendarnego lotu w Rąbieniu - Wideo

Czytaj więcej >