ZDrogi.pl
Policja kradzieże samochodów

Policja Kujawsko-Pomorska

Policja odkryła w lesie dziuplę z kradzionymi autami - Wideo

30 Marca 2021

Autor tekstu:

Konrad Karpiuk

Udostępnij:

Policja z Inowrocławia prowadzi śledztwo w sprawie kradzieży samochodów. Udało się odkryć ukryty warsztat, w którym stały skradzione pojazdy przeznaczone do rozbiórki. Zatrzymano właściciela posesji, sprawa jest w toku.

Policja pracuje nad złapaniem złodziei samochodów. Udało się odkryć w lesie ich dziuplę

Policja z wydziału kryminalnego, uzyskali informację o podejrzanym miejscu pod Gniewkowem (woj. kujawsko-pomorskie). Istniały podejrzenia, że mogą znajdować się tam kradzione samochody.

Jak informuje asp. szt. Izabella Drobniecka z Innowrocławskiej policji, kryminalni wraz z lokalnymi funkcjonariuszami, przeczesywali w ubiegłym tygodniu tereny leśne. Odnaleźli tam posesję, na której terenie znajdowały się pomieszczenia przeznaczone na warsztat samochodowy.

Garaże wykorzystywano do rozbiórki pojazdów i przechowywania części. Funkcjonariusze znaleźli takię cztery całe auta, BMW, audi i dwa fordy.

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

Śledczym dało się ustalić, że znalezione auta pochodzą z kradzieży dokonanych na terenie Polski i Niemiec. Podobne wnioski wysnuto po przebadaniu części, również pochodziły ze skradzionych pojazdów.

Nietypowe tłumaczenia właściciela posesji. Policja raczej mu nie uwierzyła

Policja zatrzymała właściciela posesji. 60-letni mężczyzna twierdził, że rozbiera pojazdy "z zamiłowania". Postawiono mu pięć zarzutów.

60-latek jest oskarżony o umyślne paserstwo poprzez ukrywanie pojazdów i części pochodzących z przestępstwa. Prokuratura zastosowała środek zapobiegawczy w postaci zakazu opuszczania kraju i dozoru policyjnego.

Za przestępstwa, o które oskarża się właściciela posesji, grozi mu 10 lat więzienia. To jednak nie koniec działań śledczych, funkcjonariusze pracują obecnie nad złapaniem kolejnych członków grupy odpowiedzialnej za kradzieże.

Jak podaje asp. szt. Drobniecka, policjanci kryminalni uzyskali kilka dni temu nowe informacje dotyczące działalności złodziei aut. Na terenie gminy Gniewkowo mają znajdować się jeszcze dwie inne "dziuple".

Funkcjonariusze sprawdzili obie lokalizacje. W pomieszczeniach gospodarczych ponownie znalezione części samochodowe pochodzące z przestępstwa. Śledztwo wciąż trwa.

Skala rozbiórki widoczna na zdjęciach, świadczy o tym jak zmienił się proceder kradzieży aut. Obecnie ze względu na systemy namierzania i cyfryzację, sprzedaż kradzionych aut w całości jest zbyt ryzykowna. Dlatego też najczęściej są rozbierane na części. To zła wiadomość szczególnie dla ofiar przestępstw, którzy w takiej sytuacji nie mają już możliwości odzyskania auta w całości.

Źródło: Policja Kujawsko-Pomorska

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl
===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`

Podobne artykuły

Policjanci zatrzymali 47-latkę, która wyrzuciła psa z samochodu. Źródło: Policja.pl

Aktualności

Pijana kobieta wyrzuciła psa z samochodu. Zaskakująca reakcja 13-latków

Czytaj więcej >
Kradzież na walizkę

Aktualności

Nieudana próba kradzieży BMW M2. Złodzieje wyłożyli się na jednej rzeczy - Wideo

Czytaj więcej >

Aktualności

Złodziejom udało się otworzyć auto. Nie dali rady otworzyć bramy - Wideo

Czytaj więcej >
Wyprzedzanie w niedozwolonym miejscu

Aktualności

W niedozwolonym miejscu wyprzedził nieoznakowany radiowóz - Wideo

Czytaj więcej >
Toyota GR-86 zadebiutuje później niż planowano

Aktualności

Toyota GR-86 zadebiutuje później niż planowano. Japończycy mają dobry powód

Czytaj więcej >
Subaru wygrało wyścig z lamborghini

Aktualności

Subaru staje do wyścigu z Lamborghini. Kierowca supersamochodu był bez szans - Wideo

Czytaj więcej >