ZDrogi.pl > Aktualności > Bezczelna próba kradzieży na myjni samochodowej. Złodziej wpadł na kreatywny pomysł - Wideo
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 14:38

Bezczelna próba kradzieży na myjni samochodowej. Złodziej wpadł na kreatywny pomysł - Wideo

Wschowa złodziej
Lubuska Policja

Chciał ukraść samochód na myjni. Bardzo szybko trafił w ręce policji. 

Kradzieże samochodów to bardzo poważny problem, z  którym należy skutecznie walczyć. Jak się okazuje, incydenty powiązane z działalnością złodziei nie są już tak powszechne jak jeszcze kilka lat temu, aczkolwiek wciąż spędzają sen z powiem wielu zmotoryzowanych. 

Z danych Centralnej Ewidencji Pojazdów wynika, że w 2020 roku z powodu kradzieży zostało wyrejestrowanych aż 6910 pojazdów osobowych, jak i dostawczych do 3,5 tony. 

Co ciekawe, jest to o 1 procent mniej niż rok wcześniej.

Do bardzo niestandardowego zdarzenia doszło w piątek 26 marca, na jednej z myjni samochodowej w Wschowie (woj. lubuskie). Pewien złodziej chciał wykorzystać fakt, że kierowca mył swój samochód. 

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

38-latek wsiadł za kierownicę skody i próbował odjechać. Na taki obrót spraw nie pozwolił właściciel pojazdu, który przegonił natarczywego złodzieja. 

Metoda bezczelnego złodzieja była bardzo prosta, szybka i przyjemna. Przez dłuższy czas obserwował właściciela pojazdu. W pewnym momencie podszedł do pojazdu od strony kierowcy w momencie, kiedy właściciel mył auto po przeciwnej stronie. Złapał za klamkę i wsiadł za kierownicę.

Mężczyzna chciał bardzo szybko opuścić teren myjni. Jedynie stanowcza reakcja właściciela skody zapobiegła kradzieży. Wskoczył on na miejsce pasażera i zaczął się szarpać z napastnikiem.

Ostatecznie spłoszony 38-latek uciekł z myjni. Na miejsce bardzo szybko została wezwana lokalna policja. Poszkodowany w bardzo dokładny sposób scharakteryzował złodzieja. Jego rzetelność pozwoliła na błyskawiczne działanie wschowskiego dyżurnego i będących w służbie policjantów. Dzięki temu, rzezimieszek bardzo szybko wpadł w ręce funkcjonariuszy. 

Okazało się, że sprawcą jest mieszkaniec Wschowy. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Tamtejszy sąd rejonowy, przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej we Wschowie i podjął decyzję o tym, że najbliższe trzy miesiące 38-latek spędzi w areszcie.

Źródło: KPP we Wschowie

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected] ===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`undefined