ZDrogi.pl > Aktualności > Ukradł samochód i uciekał przed policją. Swój szaleńczy rajd zakończył w rzece - Wideo
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 14:43

Ukradł samochód i uciekał przed policją. Swój szaleńczy rajd zakończył w rzece - Wideo

Lubuska Policja
Lubuska Policja

Policja zatrzymała złodzieja samochodów. Przebił barierki i wpadł do rzeki. Chciał uciekać na piechotę.

Do tego niebezpiecznego zdarzenia doszło we wtorek 23 lutego w Sulęcinie. Funkcjonariusze lokalnej drogówki postanowili zatrzymać do kontroli osobową Mazdę na niemieckich numerach rejestracyjnych. Kierowca zignorował sygnały wydawane przez funkcjonariusza i zdecydował się na ucieczkę.

 Podczas pościgu, mundurowi używali zarówno sygnałów świetlnych, jak i dźwiękowych, jednak kierowca nie reagował. W pewnym momencie wjechał na wyłączony z ruchu most. Popełnił jednak spory błąd, który słono go kosztował.

Mężczyzna nie opanował nocy samochodu, tracąc nad nim panowanie, przebił bariery ochronne i swój szaleńczy rajd zakończył w rzece. Niestety, ale japoński samochód zatonął.

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

Złodziej w ostatniej chwili zdołał się wydostać z tonącego pojazdu i wyszedł na brzeg. Zdecydował się uciekać pieszo, ale bardzo szybko został obezwładniony przez policjantów. Jak się okazało, sprawcą zdarzenia był 30-latek, który nie odniósł żadnych poważniejszych obrażeń.

Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli, ponieważ samochód, którym się poruszał, został skradziony kilka dni temu u naszych zachodnich sąsiadów.

Mężczyzna usłyszał zarzut paserstwa oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej. Zgodnie z Kodeksem Karnym, stając przed wymiarem sprawiedliwości może usłyszeć wyrok nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Niestety, ale nie był to jedyny tego typu przypadek, który miał miejsce na terenie naszego kraju. Do bardzo nietypowego zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę, 28 lutego. Około północy w Rymaniu (woj. zachodniopomorskie), młoda kobieta zdemolowała lokalną stację paliw.

Funkcjonariusze obecni na miejscu zdarzenia oddali w kierunku samochodu kilka strzałów. Jak się później okazało, nie powstrzymało to krewkiej kobiety, która bardzo szybko opuściła teren stacji paliw.

Poniższe nagranie spektakularnego skoku zostało zarejestrowane przez kamery miejskiego monitoringu. Filmik zawiera zarówno pościg, jak i spektakularny finał zdarzenia.

Powiązane