ZDrogi.pl > Aktualności > Autobus MZK w Jeleniej Górze staranował auto osobowe. Kierowca zasłabł przez koronawirusa
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 19.03.2022 14:38

Autobus MZK w Jeleniej Górze staranował auto osobowe. Kierowca zasłabł przez koronawirusa

Kierowca autobusu zasłabł w trakcie jazdy. Miał koronawirusa
MZK Jelenia Góra

W Jeleniej Górze doszło do groźnego wypadku, w którym autobus MZK uderzył w zaparkowany samochód i przygniótł go do muru. Do zdarzenia doszło w środę, 31 marca, przed godziną 23, rondzie gdzie zbiegają się ulice Cieplicka i Rataja.

Kierujący pojazdem mężczyzna zasłabł, przejechał przez rondo i parking, aby zatrzymać się na murze pod sklepem. W autobusie znajdowało się pięciu pasażerów, wszyscy samodzielnie opuścili pojazd. Nikt nie został ranny.

Kierowca autobusu zasłabł w czasie jazdy. Szybki test potwierdził u niego koronawirusa

Byłem pasażerem tego autobusu, to był istny koszmar, do tej pory jestem w ogromnym szoku, to były sekundy, gdy to się wydarzyło. Na szczęście nikomu nic się nie stało” - skomentował jeden z pasażerów.

Po wypadku dwie jadące pojazdem osoby zaczekały na przyjazd policji.

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

Kierowca zasłabł w trakcie prowadzenia autobusu. Szczęśliwie nikt nie ucierpiał

Był to ostatni przejazd autobusu linii numer 9 tego dnia. Pojazd kursował na trasie z Jeleniej Góry do Piechowic. Współpracownicy kierowcy przekazali funkcjonariuszom, że kierowca już od kilku dni mówił im, że czuje się lekko osłabiony. Zapewniał jednak, że nie było to nic poważnego.

- "Kierowca mówił, że najpierw zrobiło mu się zimno, potem gorąco, a następnie stracił przytomność. Na monitoringu z wewnątrz autobusu widać jak kierowca zaczyna źle się czuć, uchyla okno, dostaje drgawek. Następnie traci przytomność, przejeżdża przez rondo i miażdży auto. Po zdarzeniu był w szoku. Wykonany później szybki test potwierdził u niego koronawirusa"- mówi Zbigniew Rzońca, rzecznik MZK.

Mężczyzna został przetransportowany przez pogotowie do domu, gdzie zostanie objęty obowiązkową 10-dniową kwarantanną. Kierowca w chwili wypadku był trzeźwy. Wyjaśnianiem okoliczności oraz przebiegu zdarzenia zajmuje się teraz policja.

Źródło: TVN24 / dolnyslask.info

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected] ===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`

Powiązane