ZDrogi.pl
Straż miejska

Facebook

Bezwzględna interwencja straży miejskiej. Za brak maseczki gazem po oczach - Wideo

5 Marca 2021

Autor tekstu:

Piotr Dutka

Udostępnij:

Straż miejska z Ełku użyła gazu łzawiącego wobec mężczyzny, który nie posiadał maseczki. Funkcjonariusze powali go na ziemię i zakuli w kajdanki. Nagranie trafiło do internetu, gdzie jest szeroko komentowane przez opinię publiczną.

Straż miejska zatrzymała mężczyznę, który spacerował ulicą bez maseczki. Wkrótce potem doszło do brutalnej interwencji.

Do tego skandalicznego zdarzenia doszło na ulicy Orzeszkowej w Ełku. Lokalna straż miejska zatrzymała mężczyznę, który poruszał się bez maseczki ochronnej. Nie miał zakrytych ust oraz nosa. Funkcjonariusze postanowili brutalnie wkroczyć do akcji. 

Strażnicy prysnęli mężczyźnie w oczy gazem pieprzowym, po czym bardzo szybko powalili na ziemię, a następnie zakuli w kajdanki.

Moment zdarzenia został zarejestrowany przez jednego z oburzonych świadków. Osoby, które zgromadziły w niedalekiej odległości jawnie podkreślały swoje niezadowolenie postępowaniem strażników. Niektórzy z nich zarzucali funkcjonariuszom bezpodstawne zaatakowanie mężczyzny.

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

Brutalna interwencja straży miejskiej. Do zdarzenia odniósł się Urząd Miasta w Ełku. Sprawa ma zostać niezwłocznie wyjaśniona.

"W związku z opublikowaniem w mediach społecznościowych filmu z fragmentem interwencji strażników Straży Miejskiej, podjęte zostały natychmiastowe czynności wyjaśniające zdarzenie i jego okoliczności. Prezydent Ełku wystąpił również do wojewody o zewnętrzną kontrolę doraźną. Wyniki kontroli pozwolą na podjęcie dalszych czynności. Uczynione zostanie wszystko, by wszechstronnie wyjaśnić sprawę" - można przeczytać w oficjalnym komunikacie Urzędu Miasta w Ełku.

Komendant ełckiej Straży Miejskiej Krzysztof Skiba przekazał w rozmowie z Polską Agencją Prasową, że od tego koszmarnego zdarzenia minęło około 24 godziny, więc jest za wcześnie na zgromadzenie kluczowego materiału w tej sprawie.

Komendant podkreśla, że relacja strażników wskazuje, że poszkodowany mężczyzna był bardzo wulgarny.  - Stwierdził, że noszenie maseczki nie jest jego obowiązkiem i żadne przepisy mu tego nie nakazują - dodaje Krzysztof Skiba.

 Dodał, że mężczyzna stanowczo odmówił, gdy strażnicy usiłowali go wylegitymować. Dlatego niezwłocznie został wezwany patrol policji.

Przed przyjazdem policji ten pan próbował opuścić miejsce zdarzenia i to było bezpośrednią przyczyną podjęcia decyzji odnośnie użycia środków przymusu bezpośredniego - podsumował komendant.

Źródło: Eska.pl

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl
===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`

Podobne artykuły

Policjanci zatrzymali 47-latkę, która wyrzuciła psa z samochodu. Źródło: Policja.pl

Aktualności

Pijana kobieta wyrzuciła psa z samochodu. Zaskakująca reakcja 13-latków

Czytaj więcej >
Kradzież na walizkę

Aktualności

Nieudana próba kradzieży BMW M2. Złodzieje wyłożyli się na jednej rzeczy - Wideo

Czytaj więcej >

Aktualności

Złodziejom udało się otworzyć auto. Nie dali rady otworzyć bramy - Wideo

Czytaj więcej >
Wyprzedzanie w niedozwolonym miejscu

Aktualności

W niedozwolonym miejscu wyprzedził nieoznakowany radiowóz - Wideo

Czytaj więcej >
Toyota GR-86 zadebiutuje później niż planowano

Aktualności

Toyota GR-86 zadebiutuje później niż planowano. Japończycy mają dobry powód

Czytaj więcej >
Subaru wygrało wyścig z lamborghini

Aktualności

Subaru staje do wyścigu z Lamborghini. Kierowca supersamochodu był bez szans - Wideo

Czytaj więcej >