ZDrogi.pl > Aktualności > Nowe Maserati jeszcze nie pokazano, a części już kupisz na Allegro
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 19.03.2022 15:02

Nowe Maserati jeszcze nie pokazano, a części już kupisz na Allegro

Maserati Grecale - części pojawiły się na Allegro, choć model jeszcze nie zadebiutował
YouTube: Maserati

Polak potrafi! To najlepsze podsumowanie sytuacji, którą opisał redaktor Grabowski z portalu Autoblog. Czujne oko Złomnika wypatrzyło na polskim Allegro części do pojazdu, który jeszcze nie został nawet oficjalnie zaprezentowany. Skąd się tam wzięły?

Jakiś czas temu Maserati zapowiedziało debiut mniejszego brata levante - Grecale. SUV, który konkurować ma z pojazdami pokroju porsche macan i mercedesa glc, powstanie na bazie alfy romeo stelvio. Włoska marka nie zdążyła jeszcze pokazać nowego modelu, a części do niego już pojawiły się na polskim portalu aukcyjnym.

Skąd się tam wzięły? Najprawdopodobniej pochodzą z egzemplarzy testowych, które przeznaczono do „utylizacji". Wpisując „grecale” w wyszukiwarce Allegro, trafimy na tylne lampy, zderzak i komplet felg. Dzięki temu wiemy już nieco więcej na temat wyglądu „małego” SUV-a marki z trójzębem.

Części najprawdopodobniej pochodzą z prototypów, które po jazdach testowych zostały zdemontowane i miały zostać zniszczone. Takie auta często nie mają nawet VIN-u, co uniemożliwia ich rejestrację.

Kontynuacja artykułu pod materiałem wideo

Cały motoryzacyjny świat zastanawia się, jak do tego doszło

Dzięki tym częściom dostępnym w sprzedaży wiemy już, jak wyglądałby grecale - przynajmniej z przodu. Wystarczy zwrócić uwagę na levante, aby zorientować się, jak będzie wyglądał tył nowego modelu.

Warto zauważyć, że to nie pierwszy raz, kiedy widzimy, jak ktoś sprzedaje części do nadchodzącego pojazdu za pośrednictwem Allegro. W zeszłym roku na stronie pojawiło się kilka części do BMW M5 CS, praktycznie odsłaniając pojazd na kilka miesięcy przed jego debiutem.

Jak sprzedający „wszedł w ich posiadanie"? Na to pytanie odpowiedzieć może jedynie Tadeusz Sznuk:

>

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Powiązane