ZDrogi.pl
Kto na obrazku ma pierwszeństwo? Internauci mają wątpliwości

Nieznane

Kolejna zagadka drogowa, która poróżniła internautów. Kto ma pierwszeństwo?

8 Września 2021

Autor tekstu:

Piotr Szczurowski

Udostępnij:

Zwykle kierowcy nie mają problemów z rozszyfrowaniem pierwszeństwa na skrzyżowaniu po którym poruszają się również tramwaje. W tym wypadku wielu miało jednak wątpliwości - kto ma pierwszeństwo?

Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy kolejność przejazdu jest mniej oczywista - zwykle jednak tego typu dylematy spotkamy podczas egzaminu teoretycznego na prawo jazdy.

W rzeczywistości takie skrzyżowania występują niezwykle rzadko - w większości wypadków pojazdy poruszające się po jezdni mają własną sygnalizację świetlną, a tramwaje własną. W takiej sytuacji kierowcy zwolnieni są z obowiązku analizowania sytuacji i postępują zgodnie ze światłami.

Pytania podczas egzaminu na prawo jazdy rządzą się jednak swoimi prawami i spotkać w nich możemy sytuacje, z którymi możemy się nigdy nie spotkać na drodze.

W Internecie pojawił się jakiś czas temu obrazek, który jest jedną z takich zagadek właśnie. Internauci mieli spore problemy z rozszyfrowaniem kolejności przejazdu. Śpieszymy więc z odpowiedzią.

Kontynuacja artykułu pod materiałem wideo

Robert Gibas

Kolejny przelot przez rondo. Kierowca popełnił fatalny błąd

CZYTAJ DALEJ

W tym przypadku jako pierwszy na skrzyżowanie wjedzie tramwaj, w dalszej kolejności pojazd B, a następnie D i C. Oczywiście najwięcej wątpliwości budzi tutaj kwestia tramwaju, który skręcając, przecina tor jazdy czerwonego auta. Samochód B zgodnie z artykułem 25 „Ustawy o ruchu drogowym” ma obowiązek go przepuścić.

  1. Kierujący pojazdem, zbliżając się do skrzyżowania, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pojazdowi nadjeżdżającemu z prawej strony, a jeżeli skręca w lewo – także jadącemu z kierunku przeciwnego na wprost lub skręcającemu w prawo.

  2. Przepisu ust. 1 nie stosuje się do pojazdu szynowego, który ma pierwszeństwo w stosunku do innych pojazdów, bez względu na to, z której strony nadjeżdża.

  3. Przepisy ust. 1 i 2 stosuje się również w razie przecinania się kierunków ruchu poza skrzyżowaniem.

Przyznajcie się - zaznaczylibyście taką kolejność?

Zagadka drogowa. Kto ma pierwszeństwo na obrazku?

Zagadka drogowa. Kto ma pierwszeństwo na obrazku?

W 1982 roku skonstruowano prototyp poloneza z nadwoziem typu sedan - długo przed tym, nim opracowano doskonale znany wszystkim czyli model Atu. Samochód miał zastąpić przestarzałego Fiata 125p, ale przegrał z brakiem środków finansowych niezbędnych do dalszych prac nad konstrukcją pojazdu.
W 1982 roku skonstruowano prototyp poloneza z nadwoziem typu sedan - długo przed tym, nim opracowano doskonale znany wszystkim czyli model Atu. Samochód miał zastąpić przestarzałego Fiata 125p, ale przegrał z brakiem środków finansowych niezbędnych do dalszych prac nad konstrukcją pojazdu.
FSO Polonez to samochód osobowy produkowany przez Fabrykę Samochodów Osobowych w Warszawie od 3 maja 1978 roku do 22 kwietnia 2002 roku. Powstał jako następca Polskiego Fiata 125p, który był produkowany równolegle aż do 1991 roku. W trakcie prac przygotowano mnóstwo alternatywnych wariantów, które ostatecznie nie trafiły na taśmy montażowe.

Polonez, jakiego nie znaliście. Ostatnia pozycja to prawdziwe zaskoczenie - Galeria

Polonez to ostatni prawdziwie polski samochód. Jeszcze kilkanaście lat temu był codziennością na drogach - nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, że jego losy mogły potoczyć się zupełnie inaczej.

Zobacz galerię >

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl;

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Źródło: wp.pl

Piotr SzczurowskiAutor

Moim zdaniem samochody są najbardziej zbliżonym do żywej istoty tworem człowieka. Każdy ma swój charakter, historię i potrafi budzić emocje. Od kilkunastu lat śledzę na bieżąco świat motoryzacji, choć najbliższe memu sercu są pojazdy z przełomu lat 80/90. Jestem głównym wydawcą portalu zDrogi.pl i dzielenie się pasją z użytkownikami naszego serwisu sprawia mi ogromną satysfakcję.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@zdrogi.pl

Podobne artykuły

Jak należy poprawnie korzystać z kierunkowskazów w trakcie wyprzedzania

Porady

Czy włączać kierunkowskaz przy wyprzedzaniu? Kierowcy często popełniają błąd

Czytaj więcej >
Prosta metoda za 5 zł pozwoli zabezpieczyć auto przed kradzieżą

Porady

Folia na złodzieja. Wystarczy 5 zł, aby złodziej odszedł niepocieszony- Wideo

Czytaj więcej >
Kiedy pasażer może zostać ukarany mandatem?

Porady

Kiedy możemy otrzymać mandat za pasażera, a kiedy on zostanie ukarany?

Czytaj więcej >

Porady

Czy można objeżdżać rondo dookoła prawym pasem? Wielu kierowców popełnia prosty błąd

Czytaj więcej >
Wystarczy 170 zł, aby zyskać nowe uprawnienia. Wielu kierowcom ułatwi to życie

Porady

Wystarczy wydać 170 zł, aby zyskać nowe uprawnienia. Niewielu kierowców o tym wie

Czytaj więcej >
Jak uzyskać lepsze odszkodowanie?

Porady

Jak uzyskać lepsze odszkodowanie?

Czytaj więcej >