ZDrogi.pl > Aktualności > Okradli go po wyjściu z banku. Rzucił się na maskę auta złodziei - Wideo
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 19.03.2022 15:02

Okradli go po wyjściu z banku. Rzucił się na maskę auta złodziei - Wideo

Okradli go, więc rzucił się na maskę ich samochodu
YouTube: Sawa Gandolfino

Do zdarzenia doszło w Ostrowie Wielkopolskim. 74-letni mężczyzna wyszedł z banku z gotówką i został okradziony. Poszkodowany nie miał zamiaru odpuścić i rzucił się na maskę auta złodzieja.

Nagranie z niecodziennej sytuacji trafiło do sieci. Złodzieje wyrzucili skradziony plecak, ale zostawili sobie saszetkę z dokumentami i pieniędzmi. Nie wiedzieli jednak, że większość gotówki znajdowała się w plecaku. Policjanci szukają sprawców i apelują do wszystkich, którzy mogą mieć informacje pomocne w ich namierzeniu.

Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego wyjaśniają okoliczności kradzieży, do której doszło pod jednym z banków. Napastnicy napadli na 74-latka, który chwilę wcześniej wypłacił z placówki kilkadziesiąt tysięcy złotych.

- Schował pieniądze do plecaka, a ten wsadził do swojego pojazdu. Gdy wsiadał do auta, podjechał inny samochód. Najprawdopodobniej podróżowało nim trzech mężczyzn. Ukradli plecak z samochodu pokrzywdzonego - relacjonuje Małgorzata Michaś, rzeczniczka ostrowskiej policji.

Kontynuacja artykułu pod materiałem wideo

Mężczyzna wypłacił z banku kilkadziesiąt tysięcy. Został okradziony

Okradziony przedsiębiorca nie zamierzał łatwo się poddać i rzucił się na maskę odjeżdżającego auta. Próbował w ten sposób uniemożliwić sprawcom ucieczkę. Jego działania przyniosły częściowy sukces - złodzieje przez okno samochodu wyrzucili plecak, w którym znajdowała się większość gotówki. Zostawili sobie jedynie saszetkę z dokumentami i ... 600 zł.

Ostrowska policja przesłuchuje teraz świadków tego niecodziennego zdarzenia. - Mamy zabezpieczone nagranie z monitoringu. Szukamy kolejnych nagrań. Ustaliliśmy numery rejestracyjne auta. Teraz robimy wszystko, by zidentyfikować sprawców i ich zatrzymać - przekazuje rzeczniczka.

Funkcjonariusze apelują do wszystkich, którzy mogą posiadać cenne w tej sprawie informacje, by zgłosili się na komendę. Na ten moment nie wiadomo, czy zdarzenie zostanie zakwalifikowane jako kradzież, czy jako rozbój.

Nagranie udostępniamy poniżej:

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl - Prowadziła auto z dzieckiem na kolanach i wymusiła pierwszeństwo - Wideo - Lewy kierunek przed wjazdem na rondo. Włączać, czy nie włączać? - Okradli go po wyjściu z banku. Rzucił się na maskę auta złodziei - Wideo

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Źródło: tvn24.pl