ZDrogi.pl

YouTube: Sawa Gandolfino

Okradli go po wyjściu z banku. Rzucił się na maskę auta złodziei - Wideo

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Piotr Szczurowski

Do zdarzenia doszło w Ostrowie Wielkopolskim. 74-letni mężczyzna wyszedł z banku z gotówką i został okradziony. Poszkodowany nie miał zamiaru odpuścić i rzucił się na maskę auta złodzieja.

Nagranie z niecodziennej sytuacji trafiło do sieci. Złodzieje wyrzucili skradziony plecak, ale zostawili sobie saszetkę z dokumentami i pieniędzmi. Nie wiedzieli jednak, że większość gotówki znajdowała się w plecaku. Policjanci szukają sprawców i apelują do wszystkich, którzy mogą mieć informacje pomocne w ich namierzeniu.

Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego wyjaśniają okoliczności kradzieży, do której doszło pod jednym z banków. Napastnicy napadli na 74-latka, który chwilę wcześniej wypłacił z placówki kilkadziesiąt tysięcy złotych.

- Schował pieniądze do plecaka, a ten wsadził do swojego pojazdu. Gdy wsiadał do auta, podjechał inny samochód. Najprawdopodobniej podróżowało nim trzech mężczyzn. Ukradli plecak z samochodu pokrzywdzonego - relacjonuje Małgorzata Michaś, rzeczniczka ostrowskiej policji.

Kontynuacja artykułu pod materiałem wideo

Mężczyzna wypłacił z banku kilkadziesiąt tysięcy. Został okradziony

Okradziony przedsiębiorca nie zamierzał łatwo się poddać i rzucił się na maskę odjeżdżającego auta. Próbował w ten sposób uniemożliwić sprawcom ucieczkę. Jego działania przyniosły częściowy sukces - złodzieje przez okno samochodu wyrzucili plecak, w którym znajdowała się większość gotówki. Zostawili sobie jedynie saszetkę z dokumentami i ... 600 zł.

Ostrowska policja przesłuchuje teraz świadków tego niecodziennego zdarzenia. - Mamy zabezpieczone nagranie z monitoringu. Szukamy kolejnych nagrań. Ustaliliśmy numery rejestracyjne auta. Teraz robimy wszystko, by zidentyfikować sprawców i ich zatrzymać - przekazuje rzeczniczka.

Funkcjonariusze apelują do wszystkich, którzy mogą posiadać cenne w tej sprawie informacje, by zgłosili się na komendę. Na ten moment nie wiadomo, czy zdarzenie zostanie zakwalifikowane jako kradzież, czy jako rozbój.

Nagranie udostępniamy poniżej:

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl - Prowadziła auto z dzieckiem na kolanach i wymusiła pierwszeństwo - Wideo - Lewy kierunek przed wjazdem na rondo. Włączać, czy nie włączać? - Okradli go po wyjściu z banku. Rzucił się na maskę auta złodziei - Wideo

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Źródło: tvn24.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Aktualności

8 tys. zł brutto za pracę na stacji paliw ORLEN? Cudowne oferty pracy kolosa
Czytaj więcej >

Aktualności

Holowanie prawie skończyło się uszkodzeniem obu aut - wideo
Czytaj więcej >

Aktualności

Włoska szkoła motoryzacyjna ma się bardzo dobrze. Koncept nowego Ferrari F40 wygląda bardzo obiecująco
Czytaj więcej >

Aktualności

Znalazłeś monetę w drzwiach twojego samochodu? Uważaj, oznacza duże niebezpieczeństwo
Czytaj więcej >

Aktualności

Ministerstwo opublikowało nowe stawki za odholowanie. Opłaty obejmą też hulajnogi elektryczne
Czytaj więcej >

Aktualności

Resort Infrastruktury ujawnia plany na przyszły rok. Długo oczekiwana zmiana może wejść w życie
Czytaj więcej >
Piotr Szczurowski

Moim zdaniem samochody są najbardziej zbliżonym do żywej istoty tworem człowieka. Każdy ma swój charakter, historię i potrafi budzić emocje. Od kilkunastu lat śledzę na bieżąco świat motoryzacji, choć najbliższe memu sercu są pojazdy z przełomu lat 80/90. Jestem głównym wydawcą portalu zDrogi.pl i dzielenie się pasją z użytkownikami naszego serwisu sprawia mi ogromną satysfakcję.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]