ZDrogi.pl > Katalog pojazdów > Tesli Model S Plaid miażdży konkurencję i bije rekord toru Nürburgring
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 19.03.2022 15:02

Tesli Model S Plaid miażdży konkurencję i bije rekord toru Nürburgring

Tesla Model S Plaid pobiła rekord na torze Nürburgring
Materiały Prasowe

Najnowszy model Tesli dosłownie zmiażdżył konkurencję, bijąc wynik Porsche Taycan Turbo o 12 sekund. Elektryczne auto pokonało tor w imponującym czasie 7:30.909.

To cudowny finał długich testów Tesli na niemieckim torze. Model S Plaid po raz pierwszy pojawiła się na Nürburgringu dwa lata temu. Sukcesem pochwalił się sam Elon Musk za pośrednictwem Twittera - zdjęcie udostępnione przez Muska na Twitterze pokazuje czasy 7:30.909 i 7:35.579.

Wydaje się prawdopodobne, że okrążenie 7:30.909 zostało ustawione na konfiguracji toru o długości 20,6 km, podczas gdy 7:35.579 zostało ustawione na dłuższym torze - 20,832 km.

Czas 7:30.909 na krótszym torze Nürburgring pozwolił pobić elektryczny rekord porsche Taycan Turbo, który w 2019 roku pokonał ten sam odcinek w 7:42,3. Nie zdziwilibyśmy się, gdyby Niemcy wrócili na tor z mocniejszym Taycan Turbo S, aby odzyskać tytuł.

Kontynuacja artykułu pod materiałem wideo

Rekord wkrótce ma zostać poprawiony

Choć czas Tesli jest imponujący, to wciąż Istnieje garstka samochodów spalinowych, które pokonały tor szybciej. Wśród nich znajdziemy takie auta jak Mercedes-AMG GT 63 S z czasem 7:23.009 na trasie 20,6 km i Jaguar XE SV Project 8 z czasem 7:18.361 wokół krótszej konfiguracji. W zeszłym roku Porsche Panamera Turbo pokonało 20,832 km z czasem 7:29,81.

Według Muska, Plaid Model S użyty do rekordowego przejazdu był całkowicie seryjny i pochodził bezpośrednio z fabryki. Dodał, że Plaid Model S zmodyfikowany pod kątem aerodynamiki, hamulców węglowych i wyposażony w opony torowe wkrótce pojawi się na torze, aby wyśrubować rekord.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl - Znany radiowiec przerobił hit Beaty K. - Internet leży i kwiczy - Orlen płaci trzy razy więcej pracownikom w Niemczech niż w Polsce - Kolejna zagadka drogowa, która poróżniła internautów. Kto ma pierwszeństwo?

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Źródło: carscoops.com

Powiązane