ZDrogi.pl
Tesla ukradła klientom miliony dolarów

Photo by Vlad Tchompalov on Unsplash

Tesla ściągnęła z konta klienta 53 000 dolarów. Takich przypadków jest więcej

31 Marca 2021

Autor tekstu:

Piotr Szczurowski

Udostępnij:

Tesla pragnie uchodzić za firmę technologiczną, która wyprzedza konkurencję. Amerykański gigant zaliczył właśnie poważną wpadkę, która kosztowała klientów miliony dolarów.

Jakiś czas temu głośno było o wprowadzeniu przez Teslę metody płatności za pojazdy w Bitcoinach. Poza możliwością korzystania z kryptowaluty wprowadzono również metodę szybkiej płatności, która pozwala zapłacić za wymarzony pojazd bez szeregu weryfikacji, zwiększania limitów konta, tysiąca potwierdzeń, itp.

Tesla przygotowała dla Klientów nową funkcjonalność. Ta stała się ich koszmarem

Tom Slattery chciał kupić Teslę Model Y za 53 000 dolarów. Dokonał płatności i czekał na dalsze informacje dotyczące realizacji jego zamówienia. W międzyczasie Tesla pobrała z jego konta 53 000... dwukrotnie. Mężczyzna nie otrzymał żadnej informacji, ani powiadomienia o dokonaniu płatności. Co gorsza, nikt w Tesli nie zorientował się, że doszło do takiej sytuacji. Mężczyzna stara się odzyskać swoje pieniądze. Opisał sytuację w rozmowie z CNBC i okazało sie, że takich zdarzeń jest znacznie więcej.

Jakby tego było mało... Tesla nie dotrzymała terminu dostawy i, w rezultacie, mężczyzna zapłacił za dwa auta i nie otrzymał żadnego.

Miałem prawie 53 000 dolarów, które zostały skradzione z mojego konta bankowego. I nikt, nikt nie zadzwonił do mnie, nie wysłał e-maila” - powiedział w rozmowie z CNBC Slattery. Wielu kupujących Telsę zostało podobnie obciążonych opłatą za swoje samochody.

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

Tesla zabrała w ten sposób swoim klientom miliony dolarów

Inny nabywca Modelu Y , Clark Peterson, powiedział CNBC, że podobnie jak Slattery został podwójnie obciążony, a Tesla nie dostarczyła pojazdu w terminie. Mężczyzna skontaktował się z firmą, która odesłała go do jego banku, aby tam wyjaśniał sytuację.

Jestem dość dobrze zaznajomiony ze sposobem działania przelewów bankowych” - powiedział Peterson. „Tesla nalegała, żebym skontaktował się ze swoim bankiem. Tak też zrobiłem. Otrzymałem informację, że pieniądze są teraz na koncie Tesli i nie mogą nic na to poradzić”.

Przedstawiciel obsługi klienta w jego banku powiedział mu jednak, że nie był pierwszą osobą, która dzwoniła, aby odzyskać środki, które pobrała Tesla. Takich osób podobno są setki. W chwili publikacji artykułu żadna z nich nie otrzymała jeszcze zwrotu pieniędzy.

W tym wszystkim najzabawniejsze jest to, że mamy do czynienia z kolejną technologiczną wpadką firmy, która na tle konkurencji chce uchodzić za tą najbardziej... technologiczną i nowoczesną.

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl
===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`

Podobne artykuły

Policjanci zatrzymali 47-latkę, która wyrzuciła psa z samochodu. Źródło: Policja.pl

Aktualności

Pijana kobieta wyrzuciła psa z samochodu. Zaskakująca reakcja 13-latków

Czytaj więcej >
Kradzież na walizkę

Aktualności

Nieudana próba kradzieży BMW M2. Złodzieje wyłożyli się na jednej rzeczy - Wideo

Czytaj więcej >

Aktualności

Złodziejom udało się otworzyć auto. Nie dali rady otworzyć bramy - Wideo

Czytaj więcej >
Wyprzedzanie w niedozwolonym miejscu

Aktualności

W niedozwolonym miejscu wyprzedził nieoznakowany radiowóz - Wideo

Czytaj więcej >
Toyota GR-86 zadebiutuje później niż planowano

Aktualności

Toyota GR-86 zadebiutuje później niż planowano. Japończycy mają dobry powód

Czytaj więcej >
Subaru wygrało wyścig z lamborghini

Aktualności

Subaru staje do wyścigu z Lamborghini. Kierowca supersamochodu był bez szans - Wideo

Czytaj więcej >