ZDrogi.pl > Na drogach > Pijany kierowca we Wrześni miał problem z wyjazdem z parkingu - Wideo
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 19.03.2022 14:40

Pijany kierowca we Wrześni miał problem z wyjazdem z parkingu - Wideo

Pijany kierowca we Wrześni uszkodził kilka aut na parkingu
Twitter: @BorowiakPolicja

Kompletnie pijany 24-latek z Wrześni wsiadł za kółko i próbował wyjechać z parkingu. Nieodpowiedzialny kierowca nieporadnie manewrując swoją hondą zniszczył stojące w pobliżu pojazdy.

Niepokojące hałasy zwróciły uwagę jego sąsiadów - jeden z nich chwycił za telefon i nagrał wyczyny mężczyzny. Do zdarzenia doszło 12 kwietnia około godziny 20:00.

Mężczyzna miał problem z opuszczeniem parkingu. Rozbijał stojące obok pojazdy

24-latek dokonał poważnych zniszczeń na jednym z osiedli przy ulicy Gdańskiej we Wrześni (woj. wielkopolskie). O zdarzeniu zaalarmowano policjantów z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji.

Mieszkańcy podali rysopis sprawcy i poinformowali, że doprowadził do kilku kolizji z ogrodzeniem i innymi samochodami. Mężczyzna ostatecznie uderzył w dom przy ul. Gdańskiej, a po wszystkim uciekł pieszo z miejsca wypadku.

Zobacz także: Subaru staje do wyścigu z Lamborghini. Kierowca supersamochodu był bez szans - Wideo

Przybyły na miejsce patrol zastał dwie uszkodzone Hondy: Civic oraz Accord

24-latek niedługo później został zatrzymany na ulicy Kwidzyńskiej. Mieszkaniec Wrześni został poddany badaniu alkomatem, które wykazało, że miał ponad 1,8 promila alkoholu we krwi, a stężenie alkoholu jeszcze rosło.

Mężczyzna trafił do Szpitala Powiatowego we Wrześni, gdzie pobrano mu krew do dalszych badań. Przy okazji policjanci odkryli, że 24-latek nie miał uprawnień do kierowania pojazdami. Następnie policjanci wzięli się za ustalenie osób, które materialnie ucierpiały w tym zdarzeniu. Okazało się, że 24-latek swoją Hondą Accord krążył między ulicą Pilską a Gdańską.

Mężczyzna łącznie uszkodził cztery pojazdy: dwie Hondy Civic, Fiata Punto i Volkswagena Tourana. Ponadto, przy ulicy Gdańskiej oraz Grunwaldzkiej, zniszczył ogrodzenia dwóch posesji przy ulicy Gdańskiej oraz Grunwaldzkiej.

Mężczyzna za jazdę pod wpływem alkoholu oraz spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym odpowie przed sądem.

Mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego policji w Poznaniu , opublikował na Twitterze nagranie z tego zdarzenia.

Wideo publikujemy poniżej:

Źródło: o2.pl

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Powiązane