ZDrogi.pl > Aktualności > Subaru staje do wyścigu z Lamborghini. Kierowca supersamochodu był bez szans - Wideo
Konrad Karpiuk
Konrad Karpiuk 19.03.2022 15:07

Subaru staje do wyścigu z Lamborghini. Kierowca supersamochodu był bez szans - Wideo

subaru-wyscig-z-lamborghini
youtube.com fast subie wrx

Subaru Impreza cieszy się niemałą popularnością wśród fanów tuningu. Ten kierowca porządnie zmodyfikował swoje auto. Na tyle, że był w stanie stanąć w szranki z Lamborghini.

To Subaru Impreza, choć w wersji WRX wyglądało bardzo niepozornie. Nie było ogromnego skrzydła z tyłu, tak charakterystycznego dla tego modelu. Właściciel zrezygnował również z dokładania wielkich dyfuzorów i dokładek.

Jednak uważni usłyszą bardzo głośną pracę silnika, która może wskazywać na to, że zapas mocy jest większy niż w wersji seryjnej. Fabryczne Subaru Impreza WRX z 2002 roku ma zapas mocy 225 koni mechanicznych.

Kierujący niebieskim subaru podjechał do mężczyzny jadącego lamborghini. Pokazał mu kciuk w górę i zasygnalizował chęć wyścigu.

Z góry zaznaczamy, że jako redakcja portalu zdrogi.pl, potępiamy wyścigi uliczne. Miejsce na takie zabawy jest na torze, jednak przytaczamy sytuację, która zdarzyła się w Rosji.

Kontynuacja artykułu pod materiałem wideo

Subaru Impreza WRX kontra Lamborghini Huracan na autostradzie. Niecodzienny wyścig i niecodzienny wynik

Rywalem niebieskiego subaru było Lamborghini Huracan Performante. To najmocniejsza wersja tego modelu, którą napędza silnik V10 o mocy 640 koni mechanicznych.

Wydawałoby się, że wiekowe subaru nie ma szans, ale nie tym razem. Przy pierwszej próbie, stary "japończyk" pokazał, że potrafi przyśpieszyć i rywalizować z włoskim supersamochodem jak równy z równym.

Druga próba już kompletnie pogrzebała szansę kierowcy lamborghini. Pozostało mu już tylko wąchać spaliny subaru.

Subaru przeszło ogromne modyfikacje, aby wyciągnąć taką moc

Co więc stoi za sekretem niepozornego "japończyka"? Właściciel podaje, że jego auto zostało zmodyfikowane przez Masterkaya customs, dzięki czemu dysponuje zapasem 800 koni mechanicznych.

Silnik WRXa został kompletnie przebudowany. Ponadto doładowano go turbosprężarką Borg Warner S300 SXE.

Możemy się tylko domyślać, że takie modyfikacje wymagały także zmian w zawieszeniu, czy układzie hamulcowym. Jedno jest pewne, właścicielowi mało kto będzie w stanie "podskoczyć" na autostradzie.

Nagranie udostępniamy poniżej:

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected];

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Źródło: youtube/fast subie wrx

Powiązane