ZDrogi.pl > Aktualności > Blokował zatokę na przystanku i miał pretensje do kierowcy autobusu - Wideo
Konrad Karpiuk
Konrad Karpiuk 19.03.2022 15:07

Blokował zatokę na przystanku i miał pretensje do kierowcy autobusu - Wideo

Kierowca zablokował zatoczkę
youtube.com Polscy kierowcy

Kierowca zablokował zatoczkę autobusowa

Kierowca z bliżej nieznanych powodów zatrzymał się w zatoczce autobusowej. Stał na światłach awaryjnych, dopóki nie podjechał autobus, który zatrzymał się na przystanku.

Gdy pojazd komunikacji miejskiej chciał wyjechać, czerwone Mitsubishi dalej stało w zatoczce. Kierowca osobówki widząc sytuację, zdecydował się zrobić przynajmniej trochę miejsca i ruszył do przodu.

To jednak nie rozwiązało sytuacji, bo autobus wciąż nie mógł wyjechać. Kierowca zaczął więc trąbić na czerwonego Colta. Auto znowu się nieco przesunęło, ale to wciąż było za mało.

W końcu kierujący osobówką stracił cierpliwość (choć pytanie, czy to akurat on powinien ją tracić) i wysiadł, aby "porozmawiać" z kierowcą autobusu. Tak się złożyło, że kamera zarejestrowała również dźwięk.

- Widziałeś, że stoję, człowieku. Po co podjechałeś pod sam samochód? - pytał zdenerwowany kierowca osobówki.

W tym wypadku, gdyby kierowca autobusu podjechal dalej, byłby to tylko i wyłącznie gest jego dobrej woli. Nie miał obowiązku zostawiać miejsca dla stojącego Mitsubishi.

Szczególnie, że kierowca osobówki nieco dalej miał uliczkę, na której nie było dużego nateżenia ruchu. Tam mógłby poszukać spokojniejszego miejsca do postoju niż zatoczka autobusowa.

Kierowca w zatoczce autobusowej. Prawo jest pod tym względem jasne

Czasem zdarza się, że kierowcy zatrzymują się w zatoczkach autobusowych. Warto pamiętąć, że jest to bezwzględnie zabronione o czym mówi ustawa Prawo o ruchu drogowym.

- Zabrania się zatrzymania pojazdu: w odległości mniejszej niż 15 metrów od słupka lub tablicy oznaczającej przystanek, a na przystanku z zatoka – na całej jej długości - czytamy w ustawie.

Warto zaznaczyć, że dotyczy to nawet tak prozaicznych sytuacji jak wysadzenie pasażera. Żeby zrobić to zgodnie z prawem, musimy znaleźć do tego inne miejsce.

Co w przypadku stłuczek, wypadków i innych zdarzeń drogowych? Zwykle takowe są zabezpieczane przez policję, bądź w tym celu blokowany jest jeden pas drogi, tak aby nie sparaliżować komunikacji miejskiej.

Źródło: Youtube.com Polscy Kierowcy

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`