ZDrogi.pl > Na drogach > Pijany kierowca próbował uciekać po kolizji. Zniszczył cztery auta na parkingu
Konrad Karpiuk
Konrad Karpiuk 19.03.2022 14:37

Pijany kierowca próbował uciekać po kolizji. Zniszczył cztery auta na parkingu

pijany-kierowca-uszkodzenia
Pijany kierowca zniszczył 4 auta

Pijany kierowca spowodował kolizję, w której zniszczył m.in. cztery auta. Gdy na miejsce przyjechała policja, próbował jeszcze ucieczki. Równie nieskutecznej, co jego pijackie manewry.

Pijany kierowca z Krapkowic (woj. opolskie) słono zapłaci za swoje wybryki. Do zdarzenia z jego udziałem doszło 10 kwietnia koło godziny 12.30. Wtedy też policjanci otrzymali informację o kolizji.

Gdy tylko policja przyjechała na miejsce zdarzenia, pijany kierowca spanikował i próbował ucieczki. Bezskutecznej, policjanci szybko go zatrzymali.

>

Funkcjonariusze zbadali mężczyznę alkomatem. Okazało się, że miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. To wystarczająca podstawa do zatrzymania prawa jazdy.

Pijany kierowca spowodował ogromne zniszczenia

Policjanci ustalili, jakich zniszczeń dokonał pijany kierowca. Jak się okazało, podczas wyjeżdżania z parkingu marketu w Krapkowicach, uszkodził bariery ochronne.

Zobacz także: Policja zatrzymała ich na gorącym uczynku. Ukradli z TIR-ów ponad pół miliona

To był dopiero początek demolki. Później przejechał przez pas zieleni i wjechał na parking innego sklepu. Tam z kolei uszkodził cztery pojazdy osobowe.

W jednym z uszkodzonych aut siedziała 40-latka wraz z dwoma synami. Na szczęście nic im się nie stało.

>

Pijany kierowca stanie przed sądem

Pijany 41-latek poniesie teraz poważne konsekwencje. Postawiono mu zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Warto zaznaczyć, że kierując w takim stanie, 41-latek popełnił nie wykroczenia, a już przestępstwo. Mężczyźnie grozi do 2 lat więzienia i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Mężczyzna musi się spodziewać również wysokiej grzywny. Szkody zostaną pokryte z jego ubezpieczenia.

Policja przypomina, aby nie wsiadać za kierownicę pod wpływem alkoholu. Ponadto apeluje, aby nie pozostawać obojętnym wobec pijanych kierowców i reagować. Możemy zabrać mu kluczyki, lub od razu zadzwonić na policję (jeśli np. obawiamy się o swoje bezpieczeństwo podczas interwencji).

Źródło: Opolska Policja

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Tagi: Policja
Powiązane