ZDrogi.pl > Na drogach > Motocykliści cudem uszli z życiem. Na drodze zaatakował ich ogromny tygrys - Wideo
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 14:37

Motocykliści cudem uszli z życiem. Na drodze zaatakował ich ogromny tygrys - Wideo

Tygrys atakuje
Youtube

Tygrys zaatakował motocyklistów w czasie przejażdżki. Niewiele brakowało, by incydent zakończył się tragedią.

Nie od dziś wiadomo, że tygrysy to niezwykle piękne, a zarazem niebezpieczne zwierzęta. Poniższy materiał wideo udowadnia, że wkraczanie na ich terytorium bez wcześniejszej zapowiedzi, może mieć dramatyczne konsekwencje.

Ta śmiertelnie niebezpieczna, a zarazem wyjątkowa sytuacja została zarejestrowana na obrzeżach Parku Narodowego Nagarhole w południowych Indiach, gdzie w swoim naturalnym środowisku żyje około 72 osobników tygrysa bengalskiego.

Z pozoru zwykła przejażdżka leśną drogą, mogła zakończyć się koszmarnym incydentem. Została ona zakłócona przez śmiertelnie niebezpiecznego drapieżnika, który jak wiadomo, jest niekwestionowanym królem dżungli.

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

Z gęstego lasu wybiegł ogromny tygrys, który zdecydował urządzić sobie polowanie. W momencie, gdy motocyklista znalazł się w niewielkiej odległości od wielkiego kota, ten zdecydował się zaatakować tylne koło motocykla.

Od tragedii dzieliły dosłownie centymetry. Po kilku sekundach autor nagrania wraz ze swoim towarzyszem, znaleźli się w bezpiecznej odległości, natomiast wygłodniały tygrys zrezygnował z dalszego pościgu i z powrotem zaszył się lesie..

Warto zaznaczyć, że tygrysy bengalskie są w stanie osiągnąć okazałą prędkość 65 km/h. Jeden błąd kierującego jednośladem mógłby skończyć się tragicznie.

Wiadomo, że osoby, który znajdowały się na motocyklu to pracownicy Departamentu Leśnictwa, którzy udali się na patrol okolicy, po tym, jak otrzymali zgłoszenie o wielkim tygrysie grasującym w okolicy.

„Regularnie podróżuję po tym lesie, marząc o ujrzeniu takiej bestii. Trzeba mieć ogromne szczęście, żeby zaobserwować choć jeden okaz” - można przeczytać w jednym z komentarzy zamieszczonych pod filmem. 

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected] ===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Powiązane