ZDrogi.pl > Na drogach > Auto spadło z podnośnika. Prosto na trzech mechaników - Wideo
Konrad Karpiuk
Konrad Karpiuk 19.03.2022 14:37

Auto spadło z podnośnika. Prosto na trzech mechaników - Wideo

mechanik-auto-z-podnosnika
vkontakte

Mechanik samochodowy wprowadził SUV-a na podnośnik. Gdy pozostali pracownicy pod nim stali, auto nagle spadło. Cudem wymknęli się z objęć śmierci.

Każdy mechanik podczas wstawiania pojazdu na podnośnik w warsztacie powinien uważać. Błąd może nie tylko skończyć się kosztami naprawy, ale także stratą czyjegoś życia, bądź zdrowia.

Trudno stwierdzić co zawiniło w tym przypadku. Na nagraniu widać jak SUV (więc auto słusznej wagi i rozmiarów), stoi na podnośniku. Po chwili spada z niego na ziemię.

Auto już w momencie wykonania ruchu na podnośniku zaalarmowało mechaników, którzy oglądali coś w podwoziu. Od razu rzucili się do ucieczki, żeby nie zostać zmiażdżonym przez spadający pojazd.

Jeden z mechaników w trakcie ucieczki się przewrócił, ale i tak udało mu się uciec od niechybnej śmierci. Pojazd po uderzeniu przodem w podłogę, spadł całkowicie z podnośnika, lądując na boku.

Zobacz także: Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - Wideo

Mechanik ze pracownikami cudem uniknął śmierci

Wszyscy trzej mechanicy mogą mówić o ogromnym szczęściu. Wylądowanie pod ważącym ponad tonem autem w najlepszym wypadku skończyłoby się kalectwem, a w najgorszym śmiercią.

Mechanicy na pewno najedli się strachu, ale to nie jedyny problem, z jakim musieli sobie poradzić. Na pewno gęsto tłumaczyli się przed klientem, który powierzył im swój pojazd. Choć na pewno nie tak bardzo, jak ci którzy pożyczyli auto i pojechali nim nad morze (więcej tutaj).

Prosty błąd, którego nie powinien popełniać żaden mechanik. Można było tego uniknąć

Jak dochodzi do takich sytuacji? Powodów jest wiele. Jednym z nich może być złe ułożenie punktów podparcia, przez co auto przy niewielkim ruchu (np. podczas zdejmowania koła) może zwyczajnie spaść.

Podobne problemy występują także w wiekowych autach, których stan blacharski jest daleki od idealnego. Łapa podnośnika może wpaść w próg, bądź podłogę.

Podczas podnoszenia auta na podnośniku warto zachować podstawowe zasady bezpieczeństwa. Opuszczając, czy podnosząc samochód lepiej ustawić się z boku, słupki ochronią nas w razie gdyby pojazd miał spaść.

Warto stać również od tej strony, która pozostawia jakąś drogę ucieczki. Szczególnie jeśli podnośnik jest osadzony blisko ściany.

Źródło: Motofilm

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]


zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Tagi: Wypadek
Powiązane