ZDrogi.pl

Vosco Automotive

Pierwszy polski elektryk zadebiutuje już w październiku. To nie Izera

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Piotr Szczurowski

Choć w kraju dużo mówi się o pracach nad pierwszym prawdziwie polskim autem elektrycznym, to Izera nie jest jedyną marką, która chce zaistnieć na rynku. Wiele wskazuje na to, że nie będzie pierwszym seryjnym autem na prąd, które powstanie w Polsce.

Już w październiku pojawić się ma pierwszy polski samochód elektryczny. Pojazd jest już gotowy i jeszcze w tym roku trafi do produkcji. Izera nie będzie więc pierwsza.

Jak podaje FSO Syrena, debiutujący model to elektryczny odpowiednik kultowej Syrenki - ze względów prawnych pojazd otrzyma nazwę Vosco EV2. Auto jest następcą modelu Vosco EV, które pierwotnie projektowano jako nową Syrenę. Elektryk ma zadebiutować w pierwszym tygodniu października.

undefined

Kontynuacja artykułu pod materiałem wideo

Czego możemy się spodziewać po nadchodzącej nowości?

Vosco EV2 to typowy przedstawiciel segmentu B. Pojazd ma 4221 mm długości, 1719 mm szerokości i 1513 mm wysokości. W odróżnieniu od poprzednika, wnętrze nie będzie pochodzić już z magazynów opla i ma się wyróżniać „minimalistycznym i przemyślanym designem popartym badaniami ergonomicznymi”. Na pokład zabierze czterech pasażerów.

undefined

Producent zapowiada, że auto otrzyma modne wirtualne zegary oraz rozbudowany system multimedialny z 9-calowym ekranem. Vosco EV2 rozwijać będzie moc 156 KM, a w trybie „Sport” przez moment będzie oferowało nawet 238 KM i 450 Nm.

Prąd pochodzić będzie z akumulatora o pojemności 31,5-kWh, który na jednym ładowaniu powinien pozwolić na przejechanie około 290 kilometrów.

Samochód będzie wyposażony w łącze Combo 2 i ładowarkę pokładową o mocy 3,3 kW - dzięki niewielkiej pojemności naładujemy go do pełna w godzinę, korzystając z ładowarki o mocy 30 kW.

Ładowanie z domowego gniazdka będzie trwać znacznie dłużej i zajmie około 10-11 godzin.

Za stylistykę nowego nadwozia Vosco EV2 odpowiada Damian Woliński, jeden z laureatów konkursu organizowanego przez ElectroMobility Poland (które ostatecznie skorzystało z usług włoskiego studio) na opracowanie nadwozia polskiego samochodu elektrycznego.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl - Prowadziła auto z dzieckiem na kolanach i wymusiła pierwszeństwo - Wideo - Lewy kierunek przed wjazdem na rondo. Włączać, czy nie włączać? - Okradli go po wyjściu z banku. Rzucił się na maskę auta złodziei - Wideo

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Katalog pojazdów

Premiera Tesli Roadster znów opóźniona. Auto trafi do klientów dopiero w 2023 roku
Czytaj więcej >

Katalog pojazdów

Rzadki Ford RS200 z 1989 roku trafił na sprzedaż. Wyprodukowano jedynie 140 egzemplarzy
Czytaj więcej >

Katalog pojazdów

Wyjątkowe Porsche 959 z 1989 roku może być twoje. Przejechało jedynie 961 km
Czytaj więcej >

Katalog pojazdów

Koncepcyjny ID.Life ma być powiewem świeżości. Zdefiniuje rynek miejskich samochodów
Czytaj więcej >

Katalog pojazdów

Wyjątkowa perła motoryzacyjna. Ta Honda CRX przejechała ponad 1,6 miliona kilometrów
Czytaj więcej >

Katalog pojazdów

Mercedes zaprezentował elektryczną Gelendę
Czytaj więcej >
Piotr Szczurowski

Moim zdaniem samochody są najbardziej zbliżonym do żywej istoty tworem człowieka. Każdy ma swój charakter, historię i potrafi budzić emocje. Od kilkunastu lat śledzę na bieżąco świat motoryzacji, choć najbliższe memu sercu są pojazdy z przełomu lat 80/90. Jestem głównym wydawcą portalu zDrogi.pl i dzielenie się pasją z użytkownikami naszego serwisu sprawia mi ogromną satysfakcję.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]