ZDrogi.pl > Na drogach > Groźny wypadek w Warszawie. Kobieta w ciąży dachowała, zabrano ją do szpitala
Konrad Karpiuk
Konrad Karpiuk 19.03.2022 14:37

Groźny wypadek w Warszawie. Kobieta w ciąży dachowała, zabrano ją do szpitala

wypadek-warszawa-kobieta-w-ciazy
zdrogi.pl

Niebezpieczny wypadek w Warszawie. Skoda została uderzona z takim impetem, że dachowała. W środku była kobieta w ciąży, teraz jest w szpitalu.

Wypadek wydarzył się koło godziny 23 w Warszawie. Na miejsce wezwano straż pożarną, policję i karetkę.

Według wstępnych ustaleń skoda citigo skręcała z ulicy Rodziewiczówny w Ostrobramską. Prawdopodobnie na czerwonym świetle (lub zielonej strzałce).

Tymczasem ostrobramską jechało srebrne Suzuki. Kierowca miał prawdopodobnie zielone światło. Uderzył w skodę tak, że wywróciła się na dach.

Zobacz także: Motocykliści cudem uszli z życiem. Na drodze zaatakował ich ogromny tygrys - Wideo

Jak podaje policja, do szpitala trafiły dwie osoby. Kierowca suzuki oraz kobieta w ciąży, która jechała skodą. Obyło się bez ofiar śmiertelnych.

>

Wypadek na Ostrobramskiej. Problem infrastrukturalny?

Znając tę ulicę, nietrudno dopatrzeć się prawdopodobnych przyczyn wypadku. Ulica Ostrobramska jest dosyć szeroka, to też wielu kierowców traktuje ją jak autostradę.

Aż trzy pasy miejskiej arterii spowodowane są bliskością centrum handlowego Promenada, czy lewoskrętu na pobliskie blokowiska. W okolicy znajduje się także inne centrum handlowe King Cross Praga.

Ponadto z Ostrobramskiej wjeżdża się prosto na wiadukt, z którego można pojechać w kierunku Płowieckiej (która jest częścią ważnego szlaku tranzytowego), bądź w kierunku ulicy Marsa. Z kolei tam droga prowadzi do Rembertowa i do Ząbek, Wołomina i Zielonki, czyli "sypialni" wielu pracujących w Warszawie.

To sprawia, że Ostrobramska musi być szeroka, aby się nie korkowała. Jednak wyjeżdżając z bocznej uliczce na "zielonej strzałce" nietrudno o wypadek, ze wzgledu na wysoką prędkość innych kierowców.

Oczywiście korzystając z "zielonej strzałki" mamy obowiązek zatrzymać się i ustąpić pierwszeństwa przejazdu kierowców jadących na zielonym świetle. Łatwo jednak o złą ocenę sytuacji i w konsekwencji wypadek.

Być może lokalne władze powinny pomyśleć o jakiś rozwiązaniach infrastrukturalnych, które poprawią w tym miejscu bezpieczeństwo.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected] ===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Tagi: Wypadek 911
Powiązane