ZDrogi.pl > Aktualności > Skoda stoczyła się ze skarpy. Podobno była zostawiona "na biegu"
Konrad Karpiuk
Konrad Karpiuk 19.03.2022 14:38

Skoda stoczyła się ze skarpy. Podobno była zostawiona "na biegu"

Skoda spada ze skarpy
youtube.com Michał Nowotyński

Skoda stoczyła się ze skarpy. Podobno była "na biegu"

Polscy turyści jechali drogą przy wybrzeżu. Nagle zauważyli, jak drogę zajeżdża im skoda, wtaczając się na drogę tyłem.

Jak się okazało, autem nikt nie kierował, po prostu staczało się ze wzniesienia. Jakby tego było mało, stoczyło się prosto w przepaść, spadając z wysokiej skarpy.

Zdarzenie wyglądało przerazająco, ale na szczeście nikogo w aucie nie było. Polacy zatrzymali się porozmawiać z właścicielem skody.

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

Jak wynika z relacji autora nagrania, właściciel pojazdu przyznał, że zostawił go tylko na biegu. Pytanie więc, dlaczego się stoczył?

Zdarza się tak, że bieg po prostu wypada. To jednak najczęściej dotyczy wiekowych i wyeksploatowanych aut, jednak do takich skoda nie należała.

Zawsze jest również ryzyko, że właściciel zostawił auto na "luzie", tylko się do tego nie przyznał. Może nawet nie pamiętał, że to zrobił.

Jak nie podzielić losu właściciela skody?

Jak więc powinno zostawiać się samochód, na biegu, czy na ręcznym? W nowoczesnych autach zwykle hamulec ręczny jest elektryczny i załącza się automatycznie po zgaszeniu silnika.

Niemniej zostawienie pojazdu na biegu nie zaszkodzi. Trzeba tylko pamiętać o wciśnięciu sprzęgła podczas odpalania, aby nie wjechać w auto zaparkowane przed nami.

W przypadku starych aut zaleca się zostawianie pojazdu na biegu. Często hamulec ręczny nie jest w nich już sprawny, bądź działa gorzej, lepiej więc nie ryzykować.

Najbezpiecznie jest jednak zostawiać auto zarówno na ręcznym, jak i na biegu. Jeśli hamulec awaryjny nie będzie długo używany, to może przestać działać. W takim wypadku nasze auto jest też podwójnie zabezpieczone.

Źródło: Youtube.com Michał Nowotyński

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected] ===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`

Tagi: Skoda