ZDrogi.pl > Aktualności > Na estakadzie Kwiatkowskiego w Gdyni, spod naczepy ciężarówki wyskoczył mężczyzna
Konrad Karpiuk
Konrad Karpiuk 19.03.2022 14:38

Na estakadzie Kwiatkowskiego w Gdyni, spod naczepy ciężarówki wyskoczył mężczyzna

Ciężarówka przemyt ludzi
Youtube.com AutemSzanujeZasady

Spod ciężarówki wypadł plecak, a za nim wyszedł zamaskowany mężczyzna

Pod koniec marca, w Gdyni doszło do niecodziennej sytuacji. Spod stojącej na estakadzie Kwiatkowskiego ciężarówki, nagle wypadł plecak.

Chwilę później znalazł się właściciel plecaka. Z podwozia naczepy wyszedł zamaskowany mężczyzna, który chwycił pakunek i uciekł w nieznanym kierunku.

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

Jak podaje portal Trojmiasto.pl, do służb nie wpłynęło żadne oficjalne zgłoszenie w tej sprawie. Mimo to straż graniczna prowadzi w tej chwili czynności mające na celu namierzenie pasażera na gapę.

Warto zaznaczyć, że ciężarówka miała niemieckie numery rejestracyjne. Pojazd stał na trasie w kierunku Obłuża, prawdopodobnie miejscem docelowym podróży był port.

Oczywiście z racji, że w tym wypadku mężczyzna jechał pod podwoziem, można przypuszczać, że był pasażerem na gapę. Zapewne kierowca nie wiedział, że ktoś jedzie podczepiony do naczepy.

Ciężarówka przewoziła nielegalnego imigranta? Przemyt ludzi to poważny problem

Jak przypuszcza portal 40ton.net, mężczyzna był nielegalnym imigrantem, który zmierzał do Skandynawii. Nie tak dawno temu, władze niemieckiego landu Thüringen opublikowały raport o przemycie ludzi

Erfurcka policja wylicza, że w 2020 roku z 34 nielegalnych transportów, zatrzymano 317 osób. Przemyt podzielono na dwie grupy.

Do niemieckiego landu, z Czech trafiają najczęściej obywatele Afganistanu. Z kolei Syryjczycy są przemycani do Thüringen z Polski.

Portal 40ton.net wylicza również dwie drogi przemytu. Część to sytuacje, w których kierowcy są nieświadomi nielegalnych imigrantów w ich pojeździe.

Są jednak przypadki świadomego przemytu ludzi. Według niemieckiej policji przemytnicy zbierają się pojazdami w zachodniej Polsce, rozdziela imigrantów na kilka grup i w ten sposób przekracza granicę za Odrą.

Źródło: 40ton.net

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected] ===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`

Powiązane