ZDrogi.pl > Na drogach > Kierowca Mercedesa jechał 200 km/h autostradą. Pasem awaryjnym - Wideo
Konrad Karpiuk
Konrad Karpiuk 19.03.2022 14:37

Kierowca Mercedesa jechał 200 km/h autostradą. Pasem awaryjnym - Wideo

mercedes-kierowca-jechal-200
Youtube.com Bandyta z kamerką

Mercedes przemknął nagle z prawej strony nagrywającego. Prędkość była wysoka, wszak jechał autostradą. Szkoda, że wyprzedzał pasem awaryjnym.

Mercedes klasy E pożerający z wysoką prędkością kolejne kilometry, to na autostradzie niemal codzienny widok. Niestety, wiele kierowców niespecjalnie trzyma się ograniczeń prędkości.

Również ograniczenia prędkości nie przestrzegał kierowca z nagrania. Jak pisze autor filmu, mercedes jechał 200 km/h.

Czy faktycznie taka była prędkość na "budziku" mercedesa? Trudno to jednoznacznie stwierdzić bez radaru, ale 140 km/h (maksymalna dopuszczalna prędkość na autostradzie) to na pewno nie było.

Zobacz także: Policja zatrzymała ich na gorącym uczynku. Ukradli z TIR-ów ponad pół miliona

Największym problemem było jednak to, że kierowca mercedesa jechał pasem awaryjnym. Do tego wyprzedzał z niebezpieczną prędkością.

Kierowca mercedesa popisał się bezmyślnością

Wygląda więc na to, że kierowcy jadący lewym pasem, byli dla niego "za wolni". Oczywiście, choć wyprzedzanie w Polsce jest legalne z prawej strony (co nie znaczy, że bezpieczne) to nie można robić tego pasem awaryjnym.

Jak zażartował autor filmiku, ktoś nauczył kierowcę mercedesa, że należy jechać "możliwie jak najbliżej prawej strony". Cóż, w takich sytuacjach ten przepis nie znajduje zastosowania.

Kierowca mercedesa mógłby mieć spore problemy, gdyby złapała go policja

Za postój, bądź jazdę na pasie awaryjnym, grozi mandat wysokości 300 zł. Do tego kierowca mercedesa byłby ukarany za prędkość. Możliwe, że policja ze względu na zagrożenie, jakie stworzył, skierowałaby wniosek o ukaranie do sądu.

Z pasa awaryjnego możemy korzystać w "wyjątkowych okolicznościach". Taką jest np. gdy unikamy zagrożenia ze strony innego kierowcy.

Ponadto jak sama nazwa wskazuje, pasa awaryjnego można użyć w razie awarii, która unieruchomi nam pojazd. Wtedy nam mandat nie grozi.

Oczywiście musimy wtedy pamiętać o odpowiednim oznaczeniu pojazdu. Pamiętajmy, aby na takie sytuacje wozić ze sobą żółtą kamizelkę odblaskową i trójkąt ostrzegawczy.

Źródło: Youtube/Bandyta z Kamerką

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Tagi: Mercedes