ZDrogi.pl > Aktualności > Wskoczył do wody i przepłynął na drugi brzeg rzeki, aby uciec przed policją
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 19.03.2022 14:40

Wskoczył do wody i przepłynął na drugi brzeg rzeki, aby uciec przed policją

Kierowca wskoczył do wody i przepłynął na drugi brzeg rzeki
Materiały Policyjne

Do zdarzenia doszło w ubiegły piątek, 9 kwietnia, w Szprotawie (woj. lubuskie).

Funkcjonariusz policji referatu kryminalnego z Komisariatu Policji w Szprotawie, podczas dojazdu do miejsca pełnienia służby zauważył kierującego samochodem marki Renault poszukiwanego 24-latka.

Policjant zaalarmował kolegów na służbie, którzy niedługo później zjawili się na miejscu.

Kierowca był podejrzewany o udział w kradzieży z włamaniem

- "Mężczyzna był poszukiwany w sprawie kradzieży z włamaniem do piwnicy" - powiedział serwisowi polsatnews.pl sierżant Arkadiusz Szlachetko z Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu. 24-latek miał też na koncie kilka wcześniejszych przestępstw.

Podczas próby zatrzymania renault twingo gwałtownie ruszyło i potrąciło funkcjonariusza. Do zdarzenia doszło w ubiegły piątek, 9 kwietnia.

Poszukiwany cofnął pojazd i utknął na skarpie rzeki Bóbr

Nie mając innej drogi ucieczki, otworzył drzwi i wskoczył w nurt. Mężczyzna za wszelką cenę chciał uniknąć zatrzymania - dlatego wskoczył do rzeki i postanowił uciec wpław przed wymiarem sprawiedliwości.

Zobacz także: Subaru staje do wyścigu z Lamborghini. Kierowca supersamochodu był bez szans - Wideo

W pozostawionym pojeździe funkcjonariusze znaleźli susz roślinny

Po krótkim pościgu został zatrzymany przez byłego policjanta, który przypadkowo przebywał w pobliżu i widział zaistniałą sytuację.

24-latek usłyszał zarzuty niezatrzymania się do kontroli drogowej, kradzieży z włamaniem, czynnej napaści na funkcjonariusza oraz posiadania środków odurzających.

Grozi mu kara do 10 lat więzienia. Sąd Rejonowy w Żaganiu zastosował wobec 24-latka środek zapobiegawczy w postaci aresztu na okres trzech miesięcy.

Źródło: PolsatNews

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl