ZDrogi.pl > Na drogach > Przerażający wypadek. TIR wpadł w poślizg i uderzył w osobówkę - Wideo
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 19.03.2022 14:37

Przerażający wypadek. TIR wpadł w poślizg i uderzył w osobówkę - Wideo

Przerażający wypadek. TIR uderzył czołowo w osobówkę
YouTube: Stop Cham

Zwykłe auto osobowe w zderzeniu z TIR-em ma małe szanse. Nie jest to niczym niezwykłym, dlatego większość kierowców wie, że przed pojazdami ciężarowymi najlepiej uciekać.

Chodzi oczywiście o sytuacje, w których rozpędzony kolos jedzie wprost na nas.

Nagranie, które pojawiło się na kanale Stop Cham na YouTube, pokazuje sytuację, w której trudno było cokolwiek przewidzieć.

Jadący ciężarowym volvo, 48-latek w celu uniknięcia zderzenia ze skodą, która wymusiła pierwszeństwo przy skręcie w lewo, wykonał gwałtowny manewr i stracił panowanie nad autem.

Rozpędzony TIR zderzył się z nadjeżdżającym od strony Bartoszyc volkswagenem, w którym znajdowały się 3 osoby.

Cud, że żadna z 5 osób biorących udział w zdarzeniu nie doznała obrażeń ciała.

Kierowca TIR-a robił co mógł, aby wyprowadzić pojazd

Najprawdopodobniej ciąg nieszczęśliwych wypadków zapoczątkowała kierująca osobową Skodą, która skręcając w lewo, wymusiła pierwszeństwo na kierowcy TIR-a.

Kierujący autem ciężarowym ostro zahamował - niestety ciężki ładunek zrobił swoje i zestaw wpadł w poślizg. Kierowca nie dał rady odzyskać kontroli nad pojazdem i uderzył wprost w auto osobowe, którym podróżowały trzy osoby.

Kierująca skodą została ukarana

W pojeździe, w który uderzył TIR, zainstalowana była kamera, która uchwyciła przebieg kolizji. Uczestnicy tego zdarzenia mogą mówić o ogromnym szczęściu.

Choć wszystko wyglądało szalenie groźnie, to nikt nie został ranny.

Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym policjanci ukarali 74-letnią kierującą skodą mandatem oraz 6 punktami karnymi.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Powiązane