ZDrogi.pl > Na drogach > Pijany kierowca przejechał policjantowi po stopie. Padły strzały
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 19.03.2022 14:40

Pijany kierowca przejechał policjantowi po stopie. Padły strzały

Policjanci zatrzymali 47-latkę, która wyrzuciła psa z samochodu.
Policja.pl

Do scen rodem z filmu akcji doszło w środę, po godzinie 21:00, w centrum Koszalina (woj. zachodniopomorskie).

Patrolujący ulice miasta policjanci dostrzegli opla poruszającego się na kołobrzeskich numerach rejestracyjnych.

Pojazd poruszał się ul. Młyńską i, gdy dojeżdżał do ul. Zwycięstwa, funkcjonariusze, włączając sygnały świetlne, kazali kierowcy zatrzymać pojazd na wysepce autobusowej przy miejskim ratuszu.

Kierowca nie zatrzymał się do kontroli. Policjanci ruszyli za nim

Kierowca zignorował polecenie mundurowych i pojechał dalej. Opel skręcił w ul. Połtawską, a następnie zawrócił na rondzie i wjechał na parking przy pobliskim sklepie. Tam funkcjonariusze zablokowali mu wyjazd i przystąpili do zatrzymania.

Jeden z policjantów zbliżył się do auta od strony pasażera i otworzył drzwi w celu zabrania kierowcy kluczyków. Wówczas opel nagle zaczął się cofać i przejechał policjantowi po stopach.

Zobacz także: Subaru staje do wyścigu z Lamborghini. Kierowca supersamochodu był bez szans - Wideo

Auto uderzyło w stojący w pobliżu samochód nauki jazdy, w którym znajdował się kursant z instruktorem. Policjanci oddali strzały ostrzegawcze - kierowca jednak wciąż się nie zatrzymywał.

Mundurowi podjęli decyzję o unieruchomieniu pojazdu i przestrzelili opony opla. Dopiero wtedy udało się zatrzymać kierowcę.

Policjanci zatrzymali kierowcę. Był pod wpływem alkoholu

Za kierownicą siedział 52-letni obywatel Ukrainy. Badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie 1,6 promila alkoholu.

W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Osoby znajdujące się w aucie nauki jazdy nie wymagały hospitalizacji. Sprawą nieodpowiedzialnego kierowcy zajmie się koszalińska prokuratura.

Mężczyzna odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, prowadzenie pod wpływem alkoholu i doprowadzenie do kolizji oraz potrącenie funkcjonariusza.

Źródło: Interia.pl

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Powiązane