ZDrogi.pl > Motorsport > Tragiczny wypadek podczas Rajdu Śląska. Przęsło wbiło się w szybę, zginęła pilotka - Wideo
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 19.03.2022 15:02

Tragiczny wypadek podczas Rajdu Śląska. Przęsło wbiło się w szybę, zginęła pilotka - Wideo

Tragiczny wypadek podczas Rajdu Śląska. Zginęła Pilotka
Materiały Policyjne

Do tragicznego zdarzenia doszło podczas Rajdu Śląska. W sobotę, 11 września, na odcinku specjalnym kierowca jednego z pojazdów stracił panowanie nad kierownicą i uderzył w ogrodzenie znajdującego się przy trasie domu.

Przęsło ogrodzenia przebiło przednią szybę auta i trafiło w głowę pilotki, prywatnie żony kierowcy. Poszkodowana to Agnieszka Pyra, żona kierowcy rajdowego Tomasza Pyry, z którym wspólnie wystąpiła w zawodach jako załoga nr 40. Mężczyzna trafił do szpitala, ale nic mu się nie stało. Wskutek tragicznego zdarzenia Rajd Śląska został zakończony.

Do tragedii doszło przed godz. 12, na trasie odcinka specjalnego Chybie. Był to czwarty etap Rajdu Śląska. Jak donosi portal trojmiasto.pl, kierowca załogi nr 40, jadącej Hondą Civic Type-R, wypadł z trasy i uderzył w ogrodzenie znajdującego się przy trasie domu. Przęsło przebiło szybę czołową i wbiło się w głowę pilotki. Natychmiast na miejscu pojawiły się zespoły ratunkowe.

- Kierowca w szoku został zabrany do szpitala na badania. Pilotki niestety nie udało się uratować - informują organizatorzy. - W następstwie tego tragicznego wydarzenia komitet organizacyjny Rajdu Śląska podjął decyzję o zakończeniu zawodów - napisali w oświadczeniu. Wszystkie osoby zaangażowane w organizację Rajdu Śląska zgromadziły się pod Stadionem Śląskim w Chorzowie, aby uczcić minutą ciszy zmarłą pilotkę.

Kontynuacja artykułu pod materiałem wideo

Pilotka była żoną kierowcy, który doprowadził do wypadku

Agnieszka Pyra była wraz z mężem rajdowym samochodowym mistrzem Polski w kategorii OPEN 2WD. Na co dzień pracowała w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Jej pasją była literatura fantastyczna, na której temat pisała na swoim blogu Zgryźliwym Piórem.

Jak informuje policja - Kierowca samochodu nie odniósł obrażeń. Był trzeźwy. Została od niego pobrana krew do badań na zawartość innych substancji. Na miejscu prowadzone były czynności przez policjantów pod nadzorem prokuratora. Odcinek drogi, na którym doszło do zdarzenia, był niedostępny dla kibiców. Rajd został natychmiast przerwany.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl - Znany radiowiec przerobił hit Beaty K. - Internet leży i kwiczy - Orlen płaci trzy razy więcej pracownikom w Niemczech niż w Polsce - Kolejna zagadka drogowa, która poróżniła internautów. Kto ma pierwszeństwo?

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Źródło: trojmiasto.pl