ZDrogi.pl > Kurs Na Prawo Jazdy

Kurs Na Prawo Jazdy

O czym należy pamiętać przed egzaminem. Jak zdać? Na co zwrócić uwagę?

prawo-jazdy-zmiany-w-egzaminach
19.03.2022 14:54 Szykują się spore zmiany w egzaminach na prawo jazdy. Resort infrastruktury zdradził swoje plany

Egzaminy na prawo jazdy znalazły się pod lupą Ministerstwa Infrastruktury. Jeśli plany resortu wejdą w życie, opiekun prawny będzie mógł pod pewnym warunkami doszkalać swoje dzieci przed egzaminem. Nowe uprawnienia zyskają także Ośrodki Szkolenia Kierowców.Do tej pory wielu kursantów, przygotowujących się do egzaminu na prawo jazdy, mogli wykupować jazdy doszkalające tylko w OSK. W wielu przypadkach, do egzaminów przygotowują ich rodzice, dając swojemu dziecku kierownicę i samemu siedząc na fotelu pasażera. Obecnie taka praktyka jest nielegalna, ale może się to zmienić wraz z nowelizacją przepisów.

Prawo jazdy
19.03.2022 14:50 Od wtorku nowe rozporządzenie dotyczące praw jazdy - Co się zmieni?

We wtorek opublikowano na stronach Rządowego Centrum Legislacji rozporządzenie dotyczące m.in. Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego. Zmiany dotyczyć będą głównie egzaminowania osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami, szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez egzaminatorów oraz wzorów dokumentów stosowanych w tych sprawach.Jest to odpowiedź na problemy z elastycznością przeprowadzania egzaminów w szczególności z przydzielaniem kolejnych egzaminów egzaminatorom, którzy zakończyli już egzamin, co w ostateczności przyczyniało się do braku możliwości przeprowadzenia kolejnych egzaminów w zaplanowanym czasie.

Kursantka po oblanym egzaminie wsiadła do auta i odjechała
19.03.2022 14:40 Oblała egzamin na prawo jazdy. Spod WORD-u odjechała autem

Do nietypowego zdarzenia doszło w Lubinie (woj. dolnośląskie). 25-letnia kursantka starała się o odzyskanie utraconych wcześniej uprawnień, ale oblała egzamin na prawo jazdy kategorii B.Trwał on zaledwie kilka minut - kursantka oblała, nie wyjeżdżając nawet placu manewrowego. Oburzona kobieta wsiadła do zaparkowanego w pobliżu ośrodka hyundaia i odjechała.