ZDrogi.pl
Kursantka po oblanym egzaminie wsiadła do auta i odjechała. Wszystko na oczach egzaminatora. Źródło: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Instruktorzy zapłacą za egzamin na prawo jazdy? Nowatorski pomysł dyrektora WORD-u

5 Maja 2021

Autor tekstu:

Piotr Szczurowski

Udostępnij:

Od pewnego czasu pojawiają się kolejne pomysły mające ułatwić życie kursantom. Przede wszystkim chodzi o to, by byli oni lepiej przygotowani do drogowej rzeczywistości.

Jak zatem poprawić jakość szkolenia przyszłych kierowców? Jakiś czas temu eksperci z Torunia zaproponowali sposób, który miałby „zachęcić” instruktorów do zdwojenia wysiłków w nauczaniu kursantów. Według dyrektora toruńskiego WORD-u, co trzeci egzamin powinien być opłacany przez instruktora, który szkolił kandydata na kierowcę.

Instruktor zapłaci za co trzeci egzamin państwowy. Jak wam się podoba taki pomysł?

Według powszechnej opinii młodzi kierowcy stanowią coraz większe zagrożenie na drogach. Wielu uważa, że wynika to z nieprawidłowego przebiegu kursu na prawo jazdy.

Przyszli kierowcy zaprzątają sobie głowy wymiarami tablicy rejestracyjnej, zamiast nabywać rzeczywiście istotne i praktyczne umiejętności. Według ekspertów z Torunia obciążając instruktora za co trzeci egzamin, sprawimy, że rzeczywiście zacznie mu zależeć na tym, by kursanta nauczyć jazdy autem - zamiast "naciągać" go na dodatkowe godziny doszkalające.

Zdania wśród instruktorów są podzielone. Jedni zapowiadają, że takie zmiany negatywnie odbiłyby się na cenie kursu. W dodatku długi czas oczekiwania na egzamin państwowy, często sprawia, że kursanci "zapominają", czego się nauczyli.

wyscigi-uliczne-21-latek

USA. Śmiertelnie potrącił młodą matkę z dzieckiem, porażająca reakcja na wyrok sądu - Wideo

CZYTAJ DALEJ

Instruktor miałby odpowiadać za negatywny wynik egzaminu praktycznego

Niestety nie padła konkretna informacja, w jaki sposób miałoby to dokładnie wyglądać ani kto by to wszystko weryfikował.

Przypomnijmy, że innym pomysłami było objęcie młodych kierowców okresem próbnym, w którym wszelkie przewinienia będą miały dla początkujących większe konsekwencje lub wprowadzenie specjalnego oznakowania samochodów świeżo upieczonych posiadaczy prawa jazdy. 

Warto przypomnieć, że w ostatnim czasie wprowadzono kilka istotnych zmian, które dotyczą egzaminów państwowych. Nie musimy już czekać na naszą kolej, bo podchodzimy do testu o konkretnej godzinie. Ponadto każdy egzaminator może przeprowadzić nie więcej niż 8 egzaminów w ciągu jednego dnia i tylko maksymalnie 1 w ciągu godziny.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Źródło: zDrogi.plPodobne artykuły

koronawis prawo jazdy

Aktualności

Egzaminatorzy i pracownicy WORD strajkują. Co z zaplanowanymi egzaminami?

Czytaj więcej >
Merceds G klasy z kartonu

Aktualności

Zbudował Mercedesa klasy G AMG z kartonu i z tego co znalazł na złomie

Czytaj więcej >
Sposób jazdy może pomóc w diagnozowaniu chorób

Aktualności

Pokaż mi jak jeździsz, a powiem czy grozi ci demencja

Czytaj więcej >
Wypadek motocyklisty. Był pijany, dostał odszkodowanie

Aktualności

Pijany motocyklista z Łodzi zderzył się z samochodem. Dostał odszkodowanie

Czytaj więcej >
Nie żyje Robert Kokh

Aktualności

Nie żyje gwiazda sportu motorowego. Pięciokrotnie zdobywał mistrzostwo

Czytaj więcej >
Kobieta uderzyła w parking po szczepieniu na COVID-19

Aktualności

Wracała ze szczepienia i spadła ze skarpy. Aż 8 ratowników wyciągało ją z pojazdu

Czytaj więcej >