ZDrogi.pl

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Instruktorzy zapłacą za egzamin na prawo jazdy? Nowatorski pomysł dyrektora WORD-u

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Piotr Szczurowski

Od pewnego czasu pojawiają się kolejne pomysły mające ułatwić życie kursantom. Przede wszystkim chodzi o to, by byli oni lepiej przygotowani do drogowej rzeczywistości.

Jak zatem poprawić jakość szkolenia przyszłych kierowców? Jakiś czas temu eksperci z Torunia zaproponowali sposób, który miałby „zachęcić” instruktorów do zdwojenia wysiłków w nauczaniu kursantów. Według dyrektora toruńskiego WORD-u, co trzeci egzamin powinien być opłacany przez instruktora, który szkolił kandydata na kierowcę.

Instruktor zapłaci za co trzeci egzamin państwowy. Jak wam się podoba taki pomysł?

Według powszechnej opinii młodzi kierowcy stanowią coraz większe zagrożenie na drogach. Wielu uważa, że wynika to z nieprawidłowego przebiegu kursu na prawo jazdy.

Przyszli kierowcy zaprzątają sobie głowy wymiarami tablicy rejestracyjnej, zamiast nabywać rzeczywiście istotne i praktyczne umiejętności. Według ekspertów z Torunia obciążając instruktora za co trzeci egzamin, sprawimy, że rzeczywiście zacznie mu zależeć na tym, by kursanta nauczyć jazdy autem - zamiast "naciągać" go na dodatkowe godziny doszkalające.

Zdania wśród instruktorów są podzielone. Jedni zapowiadają, że takie zmiany negatywnie odbiłyby się na cenie kursu. W dodatku długi czas oczekiwania na egzamin państwowy, często sprawia, że kursanci "zapominają", czego się nauczyli.

Instruktor miałby odpowiadać za negatywny wynik egzaminu praktycznego

Niestety nie padła konkretna informacja, w jaki sposób miałoby to dokładnie wyglądać ani kto by to wszystko weryfikował.

Przypomnijmy, że innym pomysłami było objęcie młodych kierowców okresem próbnym, w którym wszelkie przewinienia będą miały dla początkujących większe konsekwencje lub wprowadzenie specjalnego oznakowania samochodów świeżo upieczonych posiadaczy prawa jazdy. 

Warto przypomnieć, że w ostatnim czasie wprowadzono kilka istotnych zmian, które dotyczą egzaminów państwowych. Nie musimy już czekać na naszą kolej, bo podchodzimy do testu o konkretnej godzinie. Ponadto każdy egzaminator może przeprowadzić nie więcej niż 8 egzaminów w ciągu jednego dnia i tylko maksymalnie 1 w ciągu godziny.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Źródło: zDrogi.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Aktualności

8 tys. zł brutto za pracę na stacji paliw ORLEN? Cudowne oferty pracy kolosa
Czytaj więcej >

Aktualności

Holowanie prawie skończyło się uszkodzeniem obu aut - wideo
Czytaj więcej >

Aktualności

Włoska szkoła motoryzacyjna ma się bardzo dobrze. Koncept nowego Ferrari F40 wygląda bardzo obiecująco
Czytaj więcej >

Aktualności

Znalazłeś monetę w drzwiach twojego samochodu? Uważaj, oznacza duże niebezpieczeństwo
Czytaj więcej >

Aktualności

Ministerstwo opublikowało nowe stawki za odholowanie. Opłaty obejmą też hulajnogi elektryczne
Czytaj więcej >

Aktualności

Resort Infrastruktury ujawnia plany na przyszły rok. Długo oczekiwana zmiana może wejść w życie
Czytaj więcej >
Piotr Szczurowski

Moim zdaniem samochody są najbardziej zbliżonym do żywej istoty tworem człowieka. Każdy ma swój charakter, historię i potrafi budzić emocje. Od kilkunastu lat śledzę na bieżąco świat motoryzacji, choć najbliższe memu sercu są pojazdy z przełomu lat 80/90. Jestem głównym wydawcą portalu zDrogi.pl i dzielenie się pasją z użytkownikami naszego serwisu sprawia mi ogromną satysfakcję.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]