ZDrogi.pl > Na drogach > Nietypowa kolizja. Toyota Corolla zderzyła się z Bugatti Chiron Pur Sport
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 19.03.2022 14:37

Nietypowa kolizja. Toyota Corolla zderzyła się z Bugatti Chiron Pur Sport

Kolizja Bugatti z Toyotą Corollą
Instagram: @krn_speed

Jak rzadki jest Chiron Pur Sport? Francuska firma zapowiedziała, że powstanie zaledwie 60 egzemplarzy hiperauta. Jedna ze sztuk właśnie miała nieprzyjemną przygodę.

Niedawno w mediach społecznościowych pojawiło się nagranie przedstawiające bugatti stojące na poboczu drogi. Tuż obok auta widać było uszkodzoną toyotę corollę.

Doszło do niegroźnej kolizji, która w przypadku Chirona kosztować będzie krocie.

Ultradrogie Bugatti uderzyło w popularną Corollę

Ten konkretny egzemplarz to samochód demonstracyjny, który obecnie znajduje się w salonie bugatti w St. Louis. Początkowo zakładano, że pojazd prowadzony był przez jednego z wielu dziennikarzy, którzy w ostatnim czasie recenzowali Chirona.

Zobacz także: Motocykliści cudem uszli z życiem. Na drodze zaatakował ich ogromny tygrys - Wideo

Bugatti uderzyło w Corollę. Winy kierowca hiperauta

Najnowsze doniesienia sugerują, że do kolizji doszło podczas jazdy próbnej potencjalnego klienta. Na ten moment ani Bugatti, ani dealer nie komentują incydentu.

Pewien użytkownik Instagrama twierdzi, że był świadkiem zdarzenia i wie, co dokładnie się stało. Według "KRN Speed" Chiron Pur Sport uderzył Toyotę od tyłu.

Do zdarzenia miało dojść 1 lub 2 kwietnia, a winę ponosić ma kierowca Bugatti, który znacznie przekroczył prędkość.

Na zdjęciach wydaje się, że samochody wyszły z kolizji bez większego szwanku, ale według użytkownika „KRN Speed” przednia część Chirona Pur Sport została poważnie uszkodzona.

Podobno zniszczeniu uległy warte ponad 200 tys. dolarów elementy z włókna węglowego. Uszkodzenia toyoty wydają się ograniczone jedynie do dużego wgniecenia na tylnym zderzaku.

Źródło: Carscoops.com

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl